Pohár rektora vybojovali maďarští maratonci, Srdcaři z UK mají bronz

10. 5. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život 2 komentáře

Víkendový Univerzitní maraton, štafetový závod vysokoškolských studentů, vyhrál tým maďarských studentů Naughty Holiday of Szeged. Druhé místo obsadilo ČVUT a bronz si odnesli studenti z Fakulty tělesné výchovy a sportu UK.

Univerzita Karlova byla letos hlavním patronem Univerzitního maratonu.

Ilustrační foto: PIM

Univerzitní maraton se konal v pražských ulicích v rámci velkého maratonského víkendu v neděli 8. května. Přihlašovaly se do něj čtyřčlenné týmy vysokoškoláků od 18 do 26 let. O vítězství bojovalo 41 týmů z českých i zahraničních univerzit, závod dokončilo 38 štafet.

Výsledky běhu byly zveřejněny až dnes. Vítězný maďarský tým doběhl v čase 2.35:13, tým Srdcařů z FTVS s časem 2.48:02, pouhou minutu po štafetě Otevřené infomatiky Fakulty elektrotechnické ČVUT.

„Počasí i atmosféra byla skvělá. Na trať nás přišli povzbudit naši přátelé i známí. Snad i díky nim jsme ve výsledku zaběhli asi o tři minuty lepší čas, než s jakým jsme původně počítali,” svěřili se po závodě běžci z FTVS. Dobrého času 3 hodiny a 13 minut dosáhli i běžci týmů MKPR a sociologie z Fakulty sociálních věd a jen o několik minut za nimi byl další tým z UK – Právnická fakulta. (všechny výsledky zde)

Pohár vítěznému týmu předá rektor UK Václav Hampl 23. května. „Jsem rád, že se tým z naší univerzity umístil na stupni vítězů. Samozřejmě se těším, až pogratuluji vítězům celého závodu. Můj obdiv však patří všem studentům, kteří se Univerzitního maratonu letos zúčastnili,“ uvedl rektor Hampl. Připomněl také pozvání na tradiční Rektorský sportovní den, který se na univerzitě uskuteční ve středu 18. května.