4. 3. 2017  •  Autor:  •  Rubrika: Kultura  •  žádné komentáře  •
Král a královna UK zvoleni, Majálesové klání se blíží

Ve středu 1. března se sešlo devět adeptů ve Studentském klubu Univerzity Karlovy v Celetné ulici, aby bojovali o titul krále a královny Karlovky. Pět kluků a čtyři holky se utkali v celkem čtyřech disciplínách.

30. 11. 2013  •  Autor:  •  Rubrika: Studentský život  •  2 komentáře  •
Miss UK se stala právnička Klára Biskupová, Múzou Michaela Buchtová z PedF

Třetí ročník soutěže Miss UK zná své vítězky. Nejkrásnější dívkou zvolila porota studentku PF Kláru Biskupovou, která získala též titul Miss Internet. Za nejinspirativnější vybrali čtenáři Michaelu Buchtovou z PedF, Miss sympatie se stala Dominika Fousová z FaF.

10. 11. 2013  •  Autor:  •  Rubrika: Studentský život  •  20 komentářů  •

I v letošním ročníku soutěže Miss UK byla vyhlášena zvláštní kategorie Múza UK. Finalistky mají za úkol se v krátkém videu zamyslet nad změnami, které by Karlově univerzitě prospěly. Vyhraje ta, která prokáže největší kreativitu, originalitu a schopnost inspirovat druhé.

21. 10. 2013  •  Autor:  •  Rubrika: Studentský život  •  žádné komentáře  •
Už potřetí hledá Univerzita Karlova svou královnu krásy

Už potřetí se hledá královna krásy Univerzity Karlovy pro nový akademický rok. O tom, které studentce letos připadne titul a korunka Miss Univerzity Karlovy, rozhodne odborná porota v rámci finálového galavečera 29. listopadu 2013 v pražském klubu Roxy.

2. 12. 2012  •  Autor:  •  Rubrika: Studentský život  •  1 komentář  •

24letá studentka královéhradecké Farmaceutické fakulty Barbara Škodová se stala novou Miss UK. Nejsympatičtější byla podle poroty Kristýna Maulenová z FF, Múzou UK se stala Veronika Tomanová z práv a titul Miss internet vyhrála Tereza Jinochová.

21. 11. 2012  •  Autor:  •  Rubrika: Studentský život  •  žádné komentáře  •
VIDEO+FOTO: Miss UK se připravují na finále. Navštívily Hrad a sjely Václavák

Focení v botanické zahradě v plavkách vedle tropických rostlin a plnění záludných úkolů. Takový program si pro osm finalistek letošního ročníku Miss UK ještě před samotným finále vymysleli pořadatelé. Jak se s tím dívky vypořádaly a pro kterou byl úkol nejtěžší?

4. 11. 2012  •  Autor:  •  Rubrika: Studentský život  •  2 komentáře  •

Druhý ročník soutěže o nejkrásnější studentku UK zná svých osm finalistek. Účastnice o víkendu absolvovaly pohovor i promenádu v plavkách. Většina soutěžících ráda cestuje, jedna z dívek je k tomu vybavena dokonce šesti jazyky, jiná by uměla vytrhnout zub a další zarecitovala báseň.

5. 5. 2012  •  Autor:  •  Rubrika: Studentský život  •  žádné komentáře  •

Osmý ročník pražského Majálesu přilákal do Stromovky téměř 20 000 návštěvníků. Po průvodu Prahou se tam během 12 hodin vystřídalo na pěti pódiích na 40 hudebních skupin. Vrcholem večera byla volba krále a miss Majálesu, kde uspěli kandidáti UK.

6. 12. 2011  •  Autor:  •  Rubrika: Rozhovor  •  3 komentáře  •
Leoš Mareš: Přátelství ze studií jsou na celý život

Nestudoval sice Karlovu univerzitu, jak o něm během finálového večera Miss UK prohlásil Libor Bouček, ale na studentská léta vzpomíná rád. O životě na koleji a misskách alma mater jsme si povídali s moderátorem Leošem Marešem.

2. 12. 2011  •  Autor:  •  Rubrika: Studentský život  •  7 komentářů  •
První Miss UK se stala Lenka Volfová z PedF, gratuloval jí i Leoš Mareš

Nejprve ji omylem vyhlásili Miss sympatie, nakonec si však odnesla cenu nejvyšší. Hlavní host finálového večera Andrea Verešová sice nedorazila, místo ní však vítězce gratulovali Leoš Mareš s Liborem Boučkem.