Univerzita mění systém klasifikace

1. 4. 2018 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Studentské protesty s heslem Nejsme jenom čísla/ písmenka přinesly první zásadní zlom. Univerzita rozhodla, že již nebude používat tradiční několikastupňový systém klasifikace, ale přejde místo toho na slovní hodnocení.

SIS

„Hodnocení jako výborně, chvalitebně, nebo dobře, případně systém A až F, nemají dostatečnou vypovídající hodnotu a dochází kvůli tomu ke stereotypizaci studentů,“ vysvětluje jeden z účastníků studentských protestů Jan Potřetí, který nesl transparent s nápisem Není efkař jako efkař!.

Potřetí se stal prvním studentem, kterému byl upgradován IS na nový klasifikační systém. V kolonce Výsledky zkoušek – prohlížení tak nyní najde hodnocení od svých vyučujících v rozšířené podobě: Úplně se na to vys***, Na tohle já nemám, ať si to zapíše znovu a Alespoň přišel. Ačkoliv má Potřetí u všech předmětů stále Nesplněno, raduje se, že je z jeho hodnocení zřetelná alespoň nějaká snaha.

Vyučující tuto změnu také vítají, umožní jim totiž konečně upřímně vyjádřit svůj názor. Doc. Tomáš Moc například oceňuje, že díky novému systému bude moct prostřednictvím hodnocení rozlišovat mezi studenty, kteří na přednášky poctivě dochází a chronickými „nechodiči“.

Toho člověka jsem dnes viděl poprvé v životě, ale poctivě si stáhnul seznam četby – tak znělo docentovo vůbec první slovní hodnocení. Naopak těm studentům, se kterými se o přednáškách nadiskutoval dost, udělil doc. Moc zápočet s hodnocením Kontumačně.

Novinka však dělá vrásky programátorům ISu, kteří často neví, jak to daný učitel myslel a zda má být předmět veden jako splněný či nesplněný. „Na tohle prostě nemáme algoritmy,“ rozčiluje se zakladatel IS Milan Soft (98), který dostal za úkol naprogramovat novou verzi systému. Vedení univerzity však věří, že se drobné nedostatky podaří včas vyřešit a o přechodu zpět na starý systém zatím neuvažuje.

Už jen do dnešní půlnoci máte čas nechat si znovu uznat předměty pod novým klasifikačním systémem.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.