Aktivní studenti soutěží o Cenu Jana Opletala

21. 9. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Osobnost, která se zasloužila o rozvoj „studentského hnutí“ nebo akademické samosprávy, má opět šanci získat Cenu Jana Opletala. Výjimečným studentům ji 17. listopadu udělí Studentská komora Rady vysokých škol.

Cena Jana Opletala

Kdo získá cenu pro aktivní studeny letos?

Repro: SK RVŠ

Cena Jana Opletala nemá žádnou souvislost se stejně nazvanou cenou 1. lékařské fakulty. Jde o uznání těch, kteří hájí zájmy studentů, účastní se práce ve studentských samosprávách, akademických senátech nebo se jinak zapojují do veřejného dění.

Letošní udílení ceny bude výjimečné tím, že se vůbec poprvé cena uděluje na celé tři roky, tedy do roku 2011. V předchozích ročnících cenu získal například Jaroslav Kuba, jeden ze zakladatelů Studentské unie ČVUT a dnešní prorektor školy, nebo Jaroslav Švec, který šéfuje brněnskému Akademickému centru studentských aktivit.

Návrhy mohou předkládat fakultní i univerzitní senáty, organizace pro podporu rozvoje VŠ, studentské samosprávy i samotní členové Studentské komory Rady VŠ až do 1. listopadu 2009 na e mail jan.opletal[zavináč]skrvs.cz.

Další informace o Ceně Jana Opletala: http://opletal.skrvs.czNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.