ANKETA: Jak tráví léto osobnosti UK? Cestováním, odpočinkem na chalupě i psaním článků

1. 7. 2010 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Cestování, festivaly, brigády… Podobně tráví letní prázdniny asi většina studentů. Ideální prázdniny si však každý představuje jinak. Jak jsou na tom představitelé naší univerzity? Kde a jak tráví své prázdniny a na co se nejvíce těší?

Radka Wildová, děkanka Pedagogické fakulty

Za svoji nejkrásnější dovolenou chci poděkovat všem mobilním operátorům, kteří za mě po celou dobu oznamovali, že jsem právě nedostupná. Chci poděkovat kuchařovi jedné posázavské hospůdky, že nám jeho jídlo chutnalo stále více a více. Chci poděkovat místnímu barmanovi, že měl vždy dobře chlazené mé oblíbené rulandské šedé. Chci poděkovat panu Jirotkovi, že mě Saturnin už po tolikáté rozesmál i přes několikadenní déšť. Hlavně chci poděkovat svým nejbližším, že u toho byli se mnou a že jsme si to náramně užili. To místo, kde jsem byla a letos zase budu, samozřejmě neprozradím. Stejně si to své místo musí každý najít sám.

Michal Stehlík, děkan Filozofické fakulty

Prázdniny mám spíše pracovní, pouze na jejich počátku a konci lze hovořit o něčem jako dovolená. V prvním červencovém týdnu jedu na Podkarpatskou Rus a konec srpna trávím v Dačicích, kde připravujeme letos již desátý ročník Dačických barokních dní.

Eva Kvasničková, členka Vědecké rady UK, Farmaceutická fakulta

Představa o prázdninách se léty moc nemění. Milujeme jižní Čechy, trávíme plné tři týdny v Bechyni. Za mnoho prázdninových let tam máme přátele a další přátelé za námi jezdí, je tam pěkná muzika, toulání se po kraj, povídání a velké možnosti sportování. Využíváme vše, co je možné a vždy máme na konci pobytu dojem, co jsme všechno nestihli. Prostě prázdniny jak mají být (podle mě).

Markéta Vaňková, antropoložka, Fakulta humanitních studií

Ideální prázdniny: koupím si letenku do jihovýchodní Asie, sbalím si batoh a na měsíc tam odjedu. Vrátím se, přebalím batoh a odjedu do Bulharska, do svého výzkumného terénu, navštívím své známé a kamarády, stavím se v Rumunsku na aromunském srazu (Aromuni – etnikum, které zkoumám).
Reálné letošní prázdniny: budu sedět doma a psát dizertaci. Sejdu se s pár diplomanty nad jejich diplomkami. Pojedu na týden do Německa, k Mnichovu, ke známým. Když to vyjde, strávím pár dní někde na horách. A objedu asi některé přátele a příbuzné a v Čechách, na které během roku nebyl čas.
Každopádně studentům přeji něco, co se blíží spíš té první variantě!

Jakub Končelík, děkan Fakulty sociálních věd

Akademickému prostředí je vlastní s létem přicházející režim „jiné práce“ – po červnovém kolotoči seminárek, zkoušek, posudků, přijímaček a státnic najednou přijde čas „pokojně vědecký“, kdy se dostáváme k práci mimopedagogické, badatelské, výzkumné. Takže v prvním plánu na mne čeká několik rozepsaných článků. Zároveň (což je trochu protimluv) se pokusím vynahradit své rodině čas, o který jsem ji připravil v uplynulých měsících. Navíc jsem si uvědomil, jak vše utíká – dcerky dorostly a mé ženě končí rodičovská dovolená. Takže v druhém plánu máme poslední příležitost k svobodnější dovolené – asi vyjedeme dětem ukázat moře. A do třetice si od léta slibuji, že přinese i klid k rozmýšlení nad dalším směřováním fakulty…

Jindřich Halama, děkan Evangelické teologické fakulty

Prázdniny trávím převážně na venkově, na chalupě, v zeleni. Čtu a píši texty, které číst a psát nemusím a místo na obrazovku hledím často na oblohu.

Lenka Šulová, proděkanka pro zahraniční a vnější vztahy, Filozofická fakulta

Těším se, že budu doma na zahradě, budu chodit k řece Berounce se psem, jezdit do Brd na koni, jezdit v okolí Prahy na kole, dodělávat pracovní resty, číst vše na co přijdu a k čemu se ve školním roce nedostanu, setkávat se s kamarády a společně vařit a povídat si. Přijede mi kolegyně z Toulouse, takže budeme také pracovat a chystat plány na příští rok. Budu pracovat se dvěma kolegy lékaři na společné publikaci. Taky pojedeme s manželem na Šumavu na chalupu na houby a posekat zahradu. Ideální dovolená pro mě je být paní svého času kdykoliv a při jakékoliv aktivitě.

Foto: 3× UKáčko.cz, 1× UK, 1× FLKlíčová slova


Hodnocení


Související články


Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.