Anketa: Jak trávíte letošní prázdniny a dovolenou?

24. 7. 2008 Autor: Rubrika: Univerzita 1 komentář

Co dělají v létě studenti, děkani a prorektoři UK nebo prodavačka v občerstvení v budově Karolina? Zeptali jsme se jich.

Většina školáků se na letní prázdniny těší měsíce dopředu. Kdo by neabsolvoval letní tábor, dovolenou s rodiči u moře, týden u babičky na chalupě či večerní návštěvy letního kina? Když ale přijde období, kdy Vás na tábor vezmou maximálně jen jako vedoucího, nastává čas změnit program.

Jan Bednář – prorektor pro studijní záležitosti

Jan BednářZa ideální dovolenou bych považoval strávit nerušeně od služebních povinností tři až čtyři týdny s rodinou v pěkném přírodním prostředí, vcelku lhostejno zda ve vlasti či v zahraničí, nebo se věnovat práci na zahradě a podobně. Bohužel se mi to v posledních deseti letech nikdy nepodařilo ani ve skromnějším časovém rozsahu. Doufám proto, že alespoň všem studentům vyjdou prázdniny podle jejich představ.

Jiřina Dvorníková – studentka Právnické fakulty

Jiřina DvorníkováPřevážnou část prázdnin trávím pracovně v Praze. Koncem srpna se chystám na výšlap do Beskyd. A abych načerpala nové síly, jedu začátkem září s kamarády relaxovat do Itálie. Teplo, moře, slunce, pláž… ideální místo k odpočinku.

Jana Pézlová – prodavačka v občerstvení na rektorátu

Jana PézlováKaždý rok o dovolené doháním to, co nestihnu během roku. S manželem se většinou pustíme do renovace bytu, například do malování. Je to taková pracovní rekreace. A exotika, ta mě ani neláká. Ideální dovolená je s manželem a dětmi u nás na chalupě, kde si příjemně odpočinu při projížďkách na kole a najdu si i více času na čtení.

Bohuslav Gaš – prorektor pro vědeckou a tvůrčí činnost

Bohuslav GašPlán na dovolenou už mám po několik posledních let uniformní: Jeseníky a kolo, spolu s manželkou a občas i s některým z našich dětí či známých. Po několika porevolučních letech, kdy jsme se vrhali do dříve zapovězených krajin teď dáváme přednost opět naší zemi a spíše protažení těla než ducha … Ale přesto, ta dovolená v Jeseníkách nejspíš není naplánována tak, jak by měla být, protože bývá v srpnu, kdy se musím coby editor starat o články, které v tu dobu přicházejí do speciálního čísla časopisu. A to znamená se po večerech připojovat k internetu a zase pracovat. A pak také často dokončovat své články a připravovat se na konference, které se obvykle konají počátkem září. A nepřejte si slyšet, co tomu říká rodina.

Ladislav Benyovszky – děkan Fakulty humanitních studií

Letos se chystám na Altaj. Lepší prázdniny si nemohu přát, jen kdyby byly delší. Bez těchto tří týdnů budu celé léto řešit problémy na fakultě, aby prospívala, studenti aby spokojeně studovali, učitelé učili a bádali. Vyžaduje to splnění mnoha předpokladů. Já sám zde i v horách studuji pozdní Heideggerovy „večerní rozhovory“. Jsou o blízkosti, dálce, širosti a o způsobu, jakým nás tyto významy prostupují a určují.

Jiří Machálek – student Matematicko-fyzikální fakulty

Jiří MachálekLetošní prázdniny mi stejně jako poslední dva roky určuje brigáda. Tu jsem letos našel v Praze v oboru, ale zase jsem se tím ochudil o cestování v cizině. Aspoň trochu vynahradit si to chci jedním týdnem v Německu a dalším ve Francii, kde budu na křesťanských akcích s dalšími lidmi z celé Evropy. Koncem prázdnin se ještě chystám na deset dní do Chorvatska s kamarády nachytat trochu slunka a bronzu.

Martin Svatoš – senátor v Akademickém senátu, student Právnické fakulty

První část prázdnin trávím na chalupě na Vysočině s kamarády. Za týden odjíždím na 14 dní do Švédska na jachtu a zbytek srpna budu cestovat po Francii. Září strávím na střídačku v Praze a znovu zde na Vysočině.



Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.