ANKETA: Jaké mají studenti zkušenosti s bydlením na Hvězdě?

11. 12. 2015 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Bydlení na Hvězdě má své výhody i nevýhody. Zastaralé zařízení a hlasité večírky spadají patrně do obou kategorií. Bývalý obyvatel vidí velký problém také ve vedení koleje.

Kolej HvězdaMarek (bydlí na Hvězdě 3 roky)

Rozhodl jsem se pro ni kvůli lokalitě a taky tomu, že jsem měl na Hvězdě dost přátel. Jo, vlastně ještě jsem měl rád ten klub na Hvězdě, byl boží, úplně jiná atmosféra. Prostředí kolejí je super. To, že nejsou úplně nové, je dobře. Stejně to akorát každej zničí, takže jsem rád, když můžu při jídle bodnout nůž do stolu a neštve mě to. Na párty je to bezva, je tu posilovna, a teď nově i plastová okna, takže nemusím sedět u PC v zimě ve spacáku, blízko večerka. Mně to úplně stačí a jsem tu fakt šťastnej. Jasně, vždy je co zlepšovat, ale podle mě je tohle ideální kolejní život.

Paul (bydlí na Hvězdě 5 let)

Ve druhém bloku jsou lidi z Erasmu, ti mají každý den nějakou párty, ale musím říct, že tenhle rok byli klidnější. Já bydlím na jednolůžáku ve čtvrtém patře. Pokoje nejsou velké, ale momentálně mi to stačí. Sprchy se mi nelíbí, protože jsou staré. Stoly jsou taky staré, ale tenhle rok to začali měnit. V prvním bloku jsou úplně nové matrace, židle, stoly… Přišlo mi nejlepší bydlet tady, protože tady jezdí celý den tramvaj, noční linka i metro. Školu mám v Dejvicích, takže mi stačí 5 minut a jsem tam.

Veronika (bývalá obyvatelka)

Za celou dobu, co jsem tam bydlela, jsem moc lidí nepoznala. Potkávala jsem lidi ze svého patra v koupelně a v kuchyňce, ale blíže jsem se moc neseznámila. Většina lidí jen pozdraví a sklopí hlavu. Asi nějaká místní zvláštnost. Měla jsem jednolůžkový pokoj, takže soukromí jsem měla perfektní. Dost mi vadil noční hluk na chodbách téměř každý den, ale je to o zvyku stejně jako to, že dámskou koupelnu sdílí naprosto všichni. Na Hvězdu jsem šla jen kvůli volnému jednolůžáku. Okolí koleje je super, ale kolej samotná je dost katastrofální.

Martin (bývalý obyvatel)

Není to žádná přepychová kolej a hodně záleží, kde člověk bydlí/bydlel – já měl pokoj s novými dveřmi, plastovými okny, novými zářivkami a poslední rok i s novým stolem a židlemi, na patře zrekonstruovaná kuchyňka a jedna zrekonstruovaná koupelna, takže tam si opravdu nebylo na co stěžovat. Hororovej zážitek nemám, ale asi jsou lidi, který by za to dokázali označit občas neskutečnej bordel v koupelně, kuchyňce, urvaná linka, rozmlácená trouba, vysklenej balkón a podobný věci, který jsem tam všechny zažil, ale tomu se asi nevyhne žádná kolej.

Šimon (bývalý obyvatel)

Řekl bych, že kolej má dlouhodobě neuspokojivé vedení a to platí u všech tří vedoucích, které jsem zažil. Všeobecná naštvanost a neklid zaměstnanců je kvůli tomu. Je toho víc: třeba rušení nočního klidu Erasmáky. Základní chyba je v tom, že z koleje prakticky nejde nikoho vyloučit. Na to, aby člověka mohli vyloučit, musí být dvakrát varován a až na potřetí ho vyhodí, když vedení souhlasí. Předloni šli takhle na kobereček tři erasmáci – vyletěl jeden. Přitom všichni dělali celý rok bordel. Tohle zasahuje hodně lidí, celý druhý blok, kde nechce skoro nikdo bydlet – kvůli nim. Další věc bylo natáčení nějakého seriálu na Hvězdě. Chtěli souhlas kolejní rady, tak jsme řekli, že souhlasíme, jen pokud budou peníze použity na vybavení posilovny. A oni, že OK. Ale pak nám vedoucí sdělil, že se za tyto peníze posilovna jen přesune. Prý z důvodu, cituji: Teď je na 1. podlaží, a když někomu spadne činka, tak to může probourat stěnu a někomu to spadne na hlavu. Jo a ještě peníze z posilky, co se 3 roky sbíraly, přispívali všichni členové posilovny. Ty peníze jsou teď nikdo-neví-kde, nejde je dohledat.

Lucie BečvářováNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.