Anketa: Proč studujete zrovna práva?

16. 10. 2008 Autor: Rubrika: Fakulty 5 komentáře/ů

Co vede studenty k výběru právnické fakulty? Touha šířit spravedlnost nebo jednoduše vidina peněz? Právo je v České republice stále považováno za jeden z nejprestižnějších oborů. Studium na právnické fakultě je možná pro některé splněným snem, pro jiné jen humanitní obor, který aspoň k něčemu může být. Proč si obor vybrali letošní prváci?

1) Proč sis vybral/a zrovna Právnickou fakultu UK?
2) Co od studia očekáváš?

Michael K., 18
1) Protože neumím matiku, fyziku ani chemii, díval jsem se na školy, na kterých tyto předměty nejsou. Na výběr zbyla teologie, politologie a právo. Na teologii jsem nechtěl, dostal jsem se na politologii a na práva. Vzhledem k tomu, že právo má asi větší věhlas, rozhodl jsem se jít tam.
2) To právě vůbec nevím. Asi bych chtěl vystudovat a pak třeba dobře vydělávat. Ale zatím jsem trochu zaskočen tím, co po nás tady budou všechno chtít.

Petr C., 19
1) Práva považuji za školu, která má dlouhou tradici a kvalita vyučujících je tady nepochybná. Takže důvodem byla hlavně nějak ta prestiž.
2) To zhodnotí až čas. Ale myslím, že v profesním životě by mi absolvování této školy mohlo být nápomocné.

Adam N., 21
1) To je dobrá otázka. Asi že jsem měl dobré reference od kamarádů, právo mě obecně zajímá a chtěl jsem jít na nějakou humanitní školu.
2) Očekávám kvalitní vzdělání v oboru, který mě zajímá. A dobré uplatnění.

Petra Š., 19
1) Zkusila jsem to, ale moc jsem si nevěřila. Dostala jsem se, a tak jsem měla radost. Právo mě vždycky docela zajímalo.Takže když už jsem si měla vybrat, tak právě tento obor.
2) Očekávám, že studium bude těžké. Ale když mi půjde, zajistí mi nějakou budoucnost.

Bára S., 20
1) Myslím, že Právnická fakulta UK je nejlepší ve svém oboru. A hlavně – protože tady moji rodiče studovali.
2) To ještě upřímně nevím.

Vojtěch P., 19
1) Protože se mi právo zalíbilo na střední a z tohoto oboru je asi celkem solidní jistota uplatnění.
2) Očekávám jistotu uplatnění. A že se něco naučím, protože mě právo docela baví.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.