Ano, řekli si Martha Issová a Martin Palán ve Františkánské zahradě. Pro film Praho, má lásko

29. 8. 2010 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Františkánská zahrada, zelená oáza v samém centru Prahy, hostila v pátek netradiční svatbu. Herečka Martha Issová se tam provdala za showmana a moderátora studentských akcí Martina Palána. Šlo však jen o svatbu filmovou, točila se tam povídka pro snímek Praho, má lásko.

Palánovy fanynky mohou zůstat v klidu. Svatba s Marthou Issovou byla jen filmová.

Foto: UKáčko.cz

„Nejdřív přemluvila bábu a teď i Palána,“ žertovali o svatbě Marthy Issové a Martina Palána přítomní komparzisté. Kolemjdoucí turisté si mezitím svatbu pořádanou na trávníku posetém růžovými růžemi horečně fotografovali a natáčeli. Jedna ze skupinek dokonce začala tleskat a zpívat oslavnou píseň jakýmsi těžko srozumitelným jazykem. „To je od tebe milé, Martine, že jsi pozval i své příbuzné z Izraele,“ komentovala to za notného pobavení přítomných Martha Issová.

„Františkánská zahrada je už druhou natáčenou povídkou, celkem jich bude sedm. Celý film Praho, má lásko by měl být hotový na jaře, premiéru plánujeme na květen příštího roku,“ uvedl Martin Palán, který v povídce nejen hraje, ale podílí se i na koprodukci snímku, kterou zajišťuje společnost Bontonfilm.

„Zahrada je takovou oázou v Praze. Může tam projít kdokoli, ale pro člověka, který tam žije celý život, je to domov. Ve filmu se snažíme zobrazit tento protiklad,“ vysvětlila svůj umělecký záměr režisérka povídky, 21letá Helena Bernardová.

Podle „ženicha“ Palána kladou autoři i producent velký důraz na „studentskost“ snímku. Ve Františkánské zahradě si tak roli svatebních hostů zahráli i studenti-neherci, mezi nimi také šéfredaktor portálu UKáčko.cz nebo předsedkyně studentského sdružení UK media. Kromě amatérů a začínajících herců se ve filmu představí i ti známí a zkušení – například v této povídce ztvárnil roli zahradníka Jaroslav Satoranský.

Film Praho, má lásko natáčejí studenti pražské FAMU. Inspirovali se filmovým konceptem Cities of Love, v němž známí režiséři přibližují světové metropole prostřednictvím lidských příběhů. Chtějí představit Prahu neotřelým pohledem mladých.

Jednotlivé povídky se tak budou lišit žánry, tvůrčím přístupem i zpracováním, spojovacím motivem všech dílů je atmosféra hlavního města. Natáčení probíhá pod vedením režiséra Víta Olmera, scenáristy Martina Ryšavého a producenta Pavla Borovana.

Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.