Běloruský večer v Jinonicích: film a diskuse o poslední evropské diktatuře

27. 2. 2011 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Pražská univerzitní skupina Amnesty International pořádá ve středu 2. března v Jinonicích promítání běloruského dokumentu Plošča Kalinovski a následnou panelovou diskusi Bělorusové a Češi: podobnost čistě náhodná? Setkání se bude zabývat jak současnou situací v Bělorusku, tak vztahem Čechů k „poslední evropské diktatuře“.

Diskuse se zúčastní bývalý český velvyslanec v Bělorusku Vladimír Ruml, člen běloruské exilové vlády Vladislav Jandjuk, ředitelka běloruské sekce Člověka v tísni Lída Vacková a Kiryl Stsezhkin, běloruský student FHS, který spolupracuje s Asociací pro mezinárodní otázky a organizací Civic Belarus.

Akce probíhá v rámci Běloruského týdne, kdy je možné podepsat urgentní apel na propuštění běloruských vězňů svědomí, tedy osob zadržených v Bělorusku během protestů po prezidentských volbách v prosinci loňského roku. Příští týden bude v Jinonicích možnost se k apelu připojit. Kromě toho se na tamních chodbách objeví výstava „Sparks of bravery“, která představí některé oběti Lukašenkovy perzekuce.

Promítání a diskuze začnou v 18:30 v místnosti 2080 (budova A, 2. patro) areálu UK Jinonice, U Kříže 6, metro B Jinonice.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.