Bém: Vzniku studentského domu jsem nakloněn

2. 5. 2009 Autor: Rubrika: Rozhovor 3 komentáře/ů

Primátor Pavel Bém slíbil novému králi studentů Dejdárkovi XX. a jeho družině schůzku. Na ní proberou i jeden z Dejdárkových programových bodů – vytvořit v Praze studentský dům.

Pavel Bém a Dejdárek XX

Primátor Bém předává symbolický klíč od Prahy novému studentskému králi Dejdárkovi XX.

Foto: Martin Kolář (UK media)

Pane primátore, minulý rok jste kandidátům na Krále Majáles slíbil společnou schůzku. Jak to nakonec dopadlo?
Teď jsem se s hrůzou dozvěděl, že šéfem mé kanceláře byla schůzka třikrát přesunuta a zrušena. Slib ale platí samozřejmě dál.

Dovedete si představit, že by v centru Prahy měli studenti Univerzity Karlovy svůj studentský dům? Pomohl byste takové myšlence?
Ano. Všechno záleží na nápadech a řekněme i rozumnosti nákladů, protože každý dobrý nápad něco stojí. A potom také na lidské vůli a ochotě a tu já určitě mám.

Pavel Bém, Václav Hampl

Primátor Pavel Bém a rektor Václav Hampl (v pozadí) na Majálesu

Foto: Martin Kolář (UK media)

Dejdárek XX. propaguje studentskou iniciativu Inventura demokracie? Co si o ni myslíte?
Teď jsem tím bleskově procházel a musím přiznat, že cíl se mi líbí. Na druhou stranu si vždycky kladu otázku, jaké cesty nebo prostředky k jeho naplnění vedou. Z toho krátkého sylabu tomu ještě úplně nerozumím. Ale cíle jsou dobré, ty bych podepsal.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.