Bilance uplynulého roku: 247 000 přečtených článků, 93 000 návštěvníků

1. 1. 2010 Autor: Rubrika: Redakční zápisník žádné komentáře

Konec roku je tradičně spojen s bilancováním. Pro portál UKáčko.cz byl druhý rok jeho existence nad očekávání úspěšný, například návštěvnost oproti stejným měsícům předchozího roku vzrostla vždy na dvoj- až trojnásobek.

Portál letos navštívilo téměř 93 000 čtenářů, kteří si přečetli 247 000 článků. V říjnu a znovu i v listopadu dokonce padly měsíční rekordy v počtu návštěvníků. Nejúspěšnějším dnem pak byl 1. květen, kdy čtenáři shlédli 6650 článků, především reportáže a fotky z právě skončeného Majálesu. Každý návštěvník si během jedné návštěvy přečte dva až tři články a na stránkách stráví téměř pět minut. To je zhruba 10krát (!) delší čas než je u zpravodajských serverů obvyklé.

UKáčko.cz letos vydalo 154 článků, z nichž některé přebrala i celostátní média (například články o školném, o návrhu přejmenování UK, o nové budově pro FHS či o dalším omezení pobytů Erasmus atd.). Publikovali jsme také dvacet fotogalerií převážně z kulturních akcí konaných na univerzitě.

Pavel Bém si prohlíží UKáčko.cz

UKáčko.cz si na Majálesu se zájmem pročetl i primátor Prahy Pavel Bém.

Foto: Anna Krýslová (UKáčko.cz)

Podíleli jsme se také na řadě společenských a kulturních akcí, ať už jako mediální partner či spoluorganizátor. Za všechny uveďme největší studentskou akci roku Majáles, dále například festival Habrovka, veletrh jazyků a kultury Expolingua, Jarmark studentů UK, Pražský studentský summit EU, soutěž Miss Academia a mnoho dalších.

Z Majálesu dokonce UKáčko.cz vůbec poprvé v historii (své i samotné akce) zajišťovalo online přenos. Na akci mělo celé sdružení také vlastní prezentační stánek, kde si mohli návštěvníci přímo prohlédnout stránky UKáčko.cz. Ke stánku v průběhu dne zavítali i významní návštěvníci, například rektor UK Václav Hampl s celou rodinou či primátor Prahy Pavel Bém.

Během uplynulého roku se podařilo také doplnit a rozšířit redakční tým či získat nového partnera sdružení UK media, kterým je od listopadu společnost PricewaterhouseCoopers.

Důležitější než počet článků či čtenářů je však skutečnost, že se daří naplňovat motto portálu „Nečekaně účinný“. To značí „impakt“ portálu jako důležitého média s celouniverzitní působností, které nejen popisuje proběhlé události, ale svým působením a vlivem je také spoluvytváří či pomáhá řešit.

Velké plány pro rok 2010: televize, fakultní zprávy, více publicistiky

Ekonom Tomáš Sedláček byl prvním hostem Talkshow Martina Palána

Úspěšný pilotní pořad Talkshow Martina Palána bude pokračovat i v roce 2010. Doplní jej několik dalších pořadů.

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

Nejvýznamnější novinkou právě začínajícího roku bude bezpochyby spuštění internetové televize. Ta kromě již existujícího pilotního pořadu Talkshow Martina Palána připravuje několik dalších formátů, které budou uvedeny v průběhu jara 2010. Podstatnou součástí televize bude i videozpravodajství, které doplní psaný text o interaktivní prvek.

Je také snaha rozšířit investigativní zpravodajství a publicistiku, která patří k chloubě každého média a dění na některých částech univerzity nezřídka dokazuje, že taková činnost je nanejvýš užitečná a potřebná.

UKáčko.cz dále chystá výrazné rozšíření fakultního zpravodajství, které dosud tvořilo jen menší část obsahu. Postupně tak vznikají malé týmy redaktorů a fotografů, kteří budou pokrývat dění na svých domovských fakultách. Cílem je přiblížit portál dosud zaměřený spíše na „univerzitní rozměr“ blíže studentům.

Základ portálu a zároveň tajemství jeho úspěchu (stejně jako dalších médií vydávaných sdružením UK media) však zůstane i v novém roce stále stejný – plná redakční nezávislost, důraz na kvalitní, objektivní a poutavé zpravodajství o dění v akademické obci a o studentském životě se vším, co k němu patří.


Milé čtenářky a milí čtenáři, děkujeme za vaši přízeň v uplynulém roce a doufáme, že nám ji zachováte i v roce 2010.
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.