Budova Hollaru vypadá podle statika v pořádku. Začalo sčítání škod

30. 4. 2013 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Den po výbuchu v Divadelní ulici převzalo vedení FSV budovu Hollaru zpět do své správy. Studenti si během odpoledne vyzvedávali osobní věci v Jinonicích. Začalo evidování škod. Přijímací zkoušky i státnice by měly proběhnout v ohlášených termínech. Odevzdávání bakalářských a magisterských prací se na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky (IKSŽ) posouvá na 24. května.

Jedna z kanceláří Hollaru bezprostředně po výbuchu v Divadelní ulici (Foto: Jakub Končelík, děkan FSV)

Jedna z kanceláří Hollaru bezprostředně po výbuchu v Divadelní ulici

Foto: Jakub Končelík, děkan FSV

„Jelikož nefunguje fakultní oborová knihovna v Hollaru a je komplikovaná komunikace mezi studenty a pedagogy, tak se vedení IKSŽ rozhodlo po dohodě s proděkanem pro studijní záležitosti Petrem Soukupem posunout na IKSŽ termín odevzdání bakalářských a magisterských diplomových prací o jeden týden,“ uvedl v oficiálním e-mailu pedagog FSV Petr Bednařík.

Změna harmonogramu se týká také podání přihlášek do doktorských programů. Jejich termín je nyní 14.5. Přihlášku však musí studenti uzavřít s SISu do dnešní půlnoci. Termín podání přihlášek do cizojazyčných programů byl posunut na 3.5.

Pracovníci fakulty ve spolupráci s policií začali dnes dopoledne evidovat škody. Za pomoci dobrovolníků z řad studentů došlo k zaevidování a odvozu osobních věcí, které po včerejší evakuaci zůstaly uvnitř budovy. Studenti si je během dneška vyzvedávali v Jinonicích.

„Budova je dle dosavadních vyjádření statika plus minus v pořádku. Samozřejmě došlo k rozsáhlým poškozením uvnitř budovy. Několik učeben a kanceláří je kompletně zdemolovaných, největší škody jsou v knihovně,“ uvedl proděkan FSV Filip Láb. Budovu navštíví statik opět ve čtvrtek.

Fakultní e-maily stále nefungují a není jasné, kdy dojde k obnově jejich provozu. Webové stránky FSV fungují pouze omezeně. Stránky Institutu ekonomických studií jsou momentálně zcela mimo provoz.

Vedení fakulty i UK utvořilo včera odpoledne krizový štáb v Jinonicích. Schůzka zaměstnanců FSV je naplánovaná na pátek. Mimořádná opatření v budově Hollaru jsou ohlášena minimálně do konce tohoto týdne.

Fotogalerie: Hollar den po výbuchuKomentování tohoto článku momentálně není z technických důvodů možné.