Členství v AIESEC: poznávání nových kultur, pracovní zkušenosti, i cenné kontakty

26. 2. 2015 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

AIESEC je největší studentská nezisková organizace na světě. V roce 2014 získala podporu rektora Tomáše Zimy. Členství v AIESEC tak od loňského roku nabízí studentům UK kromě výjezdových stáží i stáže příchozí, kde se studenti mohou seznámit se zahraničními kulturami.

Pobočka UK. Foto: AIESEC

„AIESEC je platforma, ktorá ponúka množstvo príležitostí a je na vás, čo si z toho vezmete. Či chcete organizovať konferenciu pre 150 ľudí, viesť pohovory, stretávať sa so zástupcami českých i nadnárodných firiem,“ popisuje prezidentka pobočky UK Ivana Bartoňková, studentka politologie a mezinárodních vztahů na FSV.

Do AIESEC se může přihlásit každý student. Samotné členství může pak získat na základě dvoukolového výběrového řízení. První kolo je zaměřené na týmovou spolupráci, kde uchazeči řeší případové studie. Druhé kolo probíhá formou pohovoru.

Práce v AIESEC není časově náročná a podle Bartoňkové se dá snadno skloubit se studijními povinostmi. „Počas prvého semestra zaberie 10-15 hodín týždenne a to sa do rozvrhu každého študenta pohodlne vojde. Okrem toho, AIESECári sa učia lepšie pracovať so svojim time managementom,“ říká.

Mezi hlavní aktivity AIESEC patří stáže. Výjezdy do zahraničí můžou být dobrovolnického i pracovního charakteru. Od roku 2014 organizuje AIESEC na UK i stáže příchozí v rámci dobrovolnického projektu Speak!, který vedou zahraniční vysokoškoláci. Během jednotlivých lekcí Speak! si studenti mohou procvičit své jazykové znalosti a poznat zahraniční kultury.

Kromě stáží můžou studenti díky AIESEC získat cenné kontakty. „Okrem skúseností v rôznych odboroch (grafika, copywriting, prezentačné schopnosti, vedenie pohovorov či organizácie eventov) som v AIESEC spoznala množstvo zaujímavých a inšpiratívnych ľudí a získala tak slušnú databázu kontaktov, či už v ČR, ale aj na medzinárodnej úrovni,“ uzavírá Bartoňková.

Další informace o členství a aktivitách AIESEC najdete na http://www.cuni.aiesec.cz/
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.