Co se děje na UK – listopad 2011

15. 11. 2011 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Hlavním tématem druhého měsíce akademického roku jsou jistě oslavy 17. listopadu a s ním spojeného dne studenstva. Podívejte se, jaké další zajímavé akce se na UK konají. (Průběžně aktualizováno)

Hokejová bitva 2011

Kdy: 9.11., 17:00
Kde: Tesla Arena, Holešovice
První ročník Hokejové bitvy nabídne zápasy čtyř pražských univerzit. V prvním utkání se potkají ČZU a VŠE, v druhém pak nastoupí UK proti ČVUT. Tým UK nastoupí k zápasu v červených dresech. Fanoušci se mohou těšit na bohatý doprovodný program.
Pořádá: SUUK

Partyples sporťáků a sporťaček 2011

Kdy: 10.11., 21:00
Kde: PM Club
Společenská akce je spojením party a plesu. Po plesové části programu s klasickými i latinskoamerickými rytmy přijde na řadu diskotéka osvědčených hitů. Organizátoři slibují také zajímavý doprovodný program a tombolu o lákavé ceny.
Pořádá: VŠ liga
Vstupné: 190 Kč

VII. Pražská bezpečnostní konference

Kdy: 11.11.
Kde: Národní technická knihovna v Praze
Mezinárodní konference s podtitulem „EU, NATO a Rusko dvacet let poté. A co dále?“
Pořádá: CESES FSV UK

Informační den Univerzity Karlovy

Kdy: 12.11., 9:30–16:00
Kde: Albertov
Během informačního dne se na svých stáncích představí všech 17 fakult UK. Návštěvníci zde získají podrobné informace o příštím akademickém roce (2012/2013), nabídce oborů, přípravných kurzů nebo možnostech ubytování. V rámci doprovodného programu se zájemci mohou dozvědět informace o možnostech studia v zahraničí, navštívit botanickou zahradu UK, Chlupáčovo muzeum historie Země nebo Centrum vizuální historie Malach
Pořádá: UK

Chemický bobřík

Kdy: 12.11., 13:00–20:00
Kde: PřF UK
Návštěvníky akce čeká 5 chemických úkolů – bobříků. Účastníci budou například řešit různé hlavolamy, dělat experimenty nebo stanovovat polymer daného vzorku plastu. Za splněné bobříky získají návštěvníci razítka a za dostatečný počet razítek malý dárek. Akce je součástí Roku chemie na PřF UK
Pořádá: PřF UK

Přednáška nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana na PF UK

Kdy: 14.11., 14:00 – 17:00
Kde: PF UK, místnost 120
Tématem přednášky Pavla Zemana bude reforma státního zastupitelství
Pořádá: Spolek českých právníků Všehrd

Školné: investice nebo dluhová past?

Kdy: 14.11., 18:30 – 21:30
Kde: Aula FF UK
Veřejná diskuse o školném. Hosty jsou Jiří Zlatuška (RVŠ), Miroslav Jašurek (SKRVŠ), Irena Smetáčková (PedF UK) a Vít Bárta.
Pořádá: SKRVŠ a ProAlt

Teorie a praxe sociálního státu v Evropě ve 20. století

Kdy: 14.–16.11.
Kde: Hotel DUO, Praha
Mezinárodní vědecká konference s podtitulem „Cesty k sociálnímu státu“. Akci zaštítili László Andora, člen Evropské komise a Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu České republiky.
Pořádá: Historický ústav AV ČR

Slavnostní koncert pořádaný u příležitosti 17. listopadu

Kdy: 15.11., 19:00
Kde: Velká aula Karolina
Slavnostní koncert pořádaný u příležitosti 17. listopadu – Mezinárodního dne studentstva a Dne boje za svobodu a demokracii
Program: Proslov rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla, proslov předsedy Nadání Václava Pavlíčka, vystoupení studenta Univerzity Karlovy, koncert – Antonín Dvořák: Symfonie č. 5 in F dur, op. 75, Bedřich Smetana: Česká píseň, Antonín Dvořák: Te Deum, po. 103
Pořádá: UK a Nadace Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových

Nezreznout! Máme ještě klíče k demokracii?

Kdy: 16.11., 17:00
Kde: Velká aula FF UK, nám. Jana Palacha 2
Inventura demokracie pořádá k výročí 17. listopadu 1989 debatu, na níž vystoupí: Jan Hamáček (poslanec za ČSSD), Šimon Pánek (Člověk v tísni, jeden ze studentských vůdců Sametové revoluce), Matouš Korbel (předseda Mladých zelených), rapper Lipo, Jiří Dienstbier ml. (senátor, pražský zastupitel za ČSSD, aktivní člen studentského hnutí Stuha v r. 89).
Popis: Má dnešní generace ony symbolické klíče k demokracii, které byly slyšet před dvaadvaceti lety? Nebo je vlastní politické špičky a uzavírají jimi zámky ke svobodné vládě lidu?

Koncert Studenti sametu – Festa Academica

Kdy: 17.11., 19:30
Kde: Národní dům na Vinohradech
Festa Academica je festival studentských pěveckých sborů, kterého se účastní 10 vysokoškolských a 10 středoškolských sborů. Probíhá od 16. do 20. listopadu. v Praze a Pardubicích. Jeho těžištěm jsou dva pražské koncerty 17. Listopadu. První koncert bude vystoupením 10 středoškolských sborů před Národní technickou knihovnou. Druhý koncert pak proběhne v Národním domě na Vinohradech, kde se ke středoškolským studentům připojí i vysokoškolští. Mezi zúčastněnými sbory je Pěvecký sbor Pedagogické fakulty UK a ve festivalovém výboru zasedne rektor UK, Václav Hampl.
Pořádá: Unie českých pěveckých sborů
Více: Pěvecké sbory UK zazní na koncertě Studenti sametu

Přednáška eurokomisaře Štefana Füleho na PF

Kdy: 21.11. od 10:00
Kde: Právnická fakulta UK
Přednáška eurokomisaře Štefana Füleho na téma „Rozšíření EU a politika sousedství – a co z toho máme my?“. Mimo jiné bude řeč také o krizi eurozóny a české „výjimce“ z Lisabonské smlouvy. Po přednášce bude následovat diskuze.
Pořádá: CLS

Cyklus diskusních seminářů na téma vůdcovství

Kdy: 7.11., 14.11., 21.11. a 28.11., vždy v 19:30
Kde: Kolej Kajetánka, společenská místnost vedle menzy
Jaké postoje a schopnosti nesmí postrádat člověk, který chce vést skupinu lidí, vytvořit kvalitní tým a dělat dobrá rozhodnutí? Hosty seminářů budou Rostislav Navrátil, zakladatel Student Bussines Fora, Jeff Nevels, manažer Mezinárodní školy v Praze, Pavel Vopalecký a Amelia Sokolowska.
Pořádá: In-Life
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.