Coopix na Hollaru naservíruje inspirativní studentské projekty
V pátek ráno oživí hollarovskou kavárnu snídaně s coopixem a jejich hosty.
Projektová seznamka spojuje lidi s nápady
Nedávno vzniklá organizace coopix má za cíl propagovat nové nápady, projekty, akce a spolupráci napříč všemi vědními obory nejen v rámci Univerzity Karlovy.
Naším heslem je „spojujeme lidi_nápady“,“ vysvětluje spoluzakladatel coopixu Igor Kytka. „Někdy v žertu říkám, že coopix je jako projektová seznamka, snažíme se propojovat studenty s projekty, které by je mohly zaujmout.“
Na své platformě coopix.cz tuto spolupráci zprostředkovává velmi jednoduše – zájemce si vybere projekt dle svého gusta, vyhledá volnou pracovní pozici a v případě, že je vybrán, se může ihned zapojit do tvůrčího procesu.
Co studentům taková spolupráce může dát? „Díky coopixu mohou získat první pracovní zkušenosti, vyzkoušet si týmovou spolupráci a nasbírat cenné osobní kontakty a reference. V neposlední řadě také mohou poznat novou oblast, třeba i mimo jejich dosavadní studium.“
Aktuálně web představuje sedm aktivních projektů, mimo jiné například z České zemědělské univerzity, a u všech nabízí volné role v týmech. „Zatím pracujeme spíš s projekty, které jsou v počáteční fázi a kde ten realizační tým vlastně teprve vzniká. Ale naším cílem je přitáhnout rozmanité projekty s různým zaměřením a odlišnou velikosti, aby měli studenti z čeho vybírat.“
Připravte se na snídaňovou sérii
A na co se můžeme těšit do budoucna? Coopix během příštích měsíců chystá několik snídaňových setkání na různých fakultách, aby tak více podpořil mezioborovou spolupráci. „Protože ta separovanost jednotlivých oborů na Karlovce je někde opravdu smutná,“ dodává Igor Kytka.
Tento pátek coopix organizuje snídani v kavárně Na Hollaru v budově Fakulty sociálních věd na Smetanově nábřeží, kde svoje nápady budou prezentovat přímo jejich autoři. Mezi doposud zveřejněnými můžeme nalézt například Jana Emlera s projektem motivačních diářů Doller, které slouží jako nástroj pro seberealizaci a rozvoj, Katku Písačkovou s myšlenkovým hnutím výstižně pojmenovaným Oživme Hollar, nebo Nikolu Frollovou, která představí Wikisofii – otevřený zdroj materiálů pro studenty.
Snídaně začíná v půl desáté a trvá do jedenácti hodin. Není nutná registrace, ani se neplatí poplatek za vstup. Nechte se tedy při ranní kávě inspirovat trochou studentské iniciativy!
Klíčová slova
coopix, HollarHodnocení
Související články
- Igor Kytka: Nejvíc mě baví ta energie, se kterou lidi do projektu jdou
- Budova Hollaru vypadá podle statika v pořádku. Začalo sčítání škod
- Do Hollaru se vrací život, opravy by měly skončit do 3. června
- Jak jsme strávili noc ve škole a snažili se neusnout
- Studenti FSV a FAMU budou demonstrovat za dům na Smetanově nábřeží
Napište komentář