Čtvrteční stávka omezí přijímačky i státnice, fakulty vyhlásily náhradní termíny

14. 6. 2011 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Univerzita Karlova a její fakulty dnes rozhodly o svém postupu během plánované čtvrteční stávky dopravních odborů. Některé státnice a přijímací zkoušky zrušily, další nabídnou uchazečům náhradní termíny.

UK vyjde vstříc studentům, kterým stávka odborářů zkomplikuje cestu na zkoušky.

Ilustrační foto: archiv

Rektor UK Václav Hampl vyzval děkany, aby postupovali maximálně vstřícně vůči studentům, kteří se z termínu zkoušky plánované na 16. června omluví z relevantního důvodu daného dopravními komplikacemi v souvislosti se stávkou.

Rektor také apeloval na děkany fakult, aby zvážili, zda jsou schopni organizačně a personálně zajistit konání státních zkoušek i dalších zkoušek ve čtvrtek 16. června. Rozhodnutí, zda zkoušky proběhnou nebo je přeloží na jindy, je však na jednotlivých fakultách. Univerzita proto doporučila studentům sledovat webové stránky fakult a kateder, kde budou jednotlivá omezení způsobená stávkou uveřejněna.

Změny termínů zkoušek na UK

1) Fakulty, které NERUŠÍ přijímací zkoušky. Pokud se uchazeč nedostaví, bude automaticky omluven a může se zúčastnit náhradního či nového termínu přijímacích zkoušek:

  • ETF: 23.6. a 1.7. (náhradní termíny)
  • 1.LF: 18.6. (nový termín), 30.6. (náhradní termín)
  • 2.LF: 21.6. (nový termín), 28.6. (náhradní termín)
  • FF: nové termíny jsou stanoveny dle jednotlivých oborů, uchazečům již byly rozeslány hromadné e-maily s termíny 14.6., 15.6. a 17.6. (doporučujeme sledovat fakultní web), v nejnutnějších případech je uchazečům nabízen náhradní termín 27.6.–29.6.
  • FHS: 29.6. (náhradní termín)

2) Fakulty, které RUŠÍ zkoušky ve čtvrtek 16.6.

  • KTF: 2. kolo řádného termínu dne 16.6. se ruší, přesouvá jej na 22.6., náhradní termín (pro obě kola) bude dne 30.6.
  • PF: ruší se termín příjímacího řízení do doktorského studia 16.6., stanoven náhradní termín 27.6.
  • PedF: ruší termín 16.6., náhradní termín stanoven na 21.6. a 22.6.
  • HTF: ruší termín pro ústní pohovory dne 16.6., náhradní termín stanovuje na 17.6., uchazeči mají dále možnost požádat e-mailem o náhradní termín přijímací zkoušky na 30.6.
  • HTF: ruší termín příjímacího řízení do doktorského studia dne 16.6., stanoven nový termín 22.6., náhradní termín 28.6.

Stav ke 14. 6. 2011. Zdroj: UKKlíčová slova


Hodnocení


Související články


Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.