Dalajlama diskutoval na FF, od rektora dostal knihu o dějinách univerzity

11. 12. 2011 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Na Univerzitu Karlovu dnes zavítal nejvyšší duchovní představitel Tibetu Jeho Svatost dalajlama, nositel Nobelovy ceny míru. Rektor Václav Hampl mu při setkání předal publikaci Dějiny Univerzity Karlovy.

Tibetský duchovní vůdce se účastnil se debatního kulatého stolu „Rok od prázdné židle v Oslu“ připomínající roční výročí udělení Nobelovy ceny míru přednímu čínskému disidentovi Liou Siao-poovi. Účastníci diskutovali především o současnému stavu demokracie a lidských práv v Asii.

Kulatý stůl se konal v prostorách Filozofické fakulty UK, kde dalajlámu přivítal rektor UK a děkan hostitelské fakulty Michal Stehlík. Debata se konala bez plánované účasti Václava Havla, který se omluvil ze zdravotních důvodů.

Mezi diskutéry byl například čínský disident Jianli Yang, spoluautor Všeobecné deklarace lidských práv Stéphane Hessel, bývalý ministr Francie pro zahraniční a evropské záležitosti Bernard Kouchner či právnička a nositelka Nobelovy ceny míru Shirin Ebadi.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.