Devět děkanů dostalo jmenovací dekrety, funkcí se ujmou 1.února

28. 1. 2010 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Více než polovina fakult UK bude mít od pondělí nové vedení. Rektor Václav Hampl dnes předal jmenovací dekrety devíti děkanům, kteří byli zvoleni akademickými senáty na podzim loňského roku. Novým děkanům začíná funkční období 1. února a potrvá čtyři roky.

Jakub Končelík

Jedním z nově jmenovaných děkanů je Jakub Končelík, který povede Fakultu sociálních věd.

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

Mezi devítkou jmenovaných děkanů jich hned několik může plynule navázat na práci v předchozích letech, byli totiž zvoleni už podruhé. Patří mezi ně například děkan Právnické fakulty Aleš Gerloch, Michal Stehlík z Filozofické fakulty, Ondřej Hrušák z 2. lékařské fakulty či Alexandr Hrabálek z královéhradecké Farmaceutické fakulty.

Do děkanského křesla se po sedmileté pauze vrací Michal Anděl, který povede 3. lékařskou fakultu. Jejím děkanem už byl v letech 1997–2003, nyní je proděkanem pro vědu a výzkum. Ve stejném období vedl Lékařskou fakultu v Plzni Boris Kreuzberg, který se na post děkana vrací z funkce radního Plzeňského kraje pro oblast životní prostředí za KDU-ČSL.

Nováčkem ve vysoké funkci je děkan Fakulty sociálních věd, 34letý mediální historik Jakub Končelík, který na upoutal pozornost zejména velkými reformními plány a kritikou dosavadního vedení fakulty.

Nově jmenovaní děkani

ThLic. Prokop BROŽ, TH.D
Katolická teologická fakulta

prof. JUDr. Aleš GERLOCH, CSc.
Právnická fakulta

doc. MUDr. Ondřej HRUŠÁK, Ph.D.
2. lékařská fakulta

prof. MUDr. Michal ANDĚL, CSc.
3. lékařská fakulta

doc. MUDr. Boris KREUZBERG, CSc.
Lékařská fakulta v Plzni

prof. PharmDr. Alexandr HRABÁLEK, CSc.
Farmaceutická fakulta v Hradci Králové

PhDr. Michal STEHLÍK, Ph.D.
Filozofická fakulta

PhDr. Jakub KONČELÍK, Ph.D.
Fakulta sociálních věd

doc. PhDr. Vladimír SÜSS, Ph.D.
Fakulta tělesné výchovy a sportuNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.