Diskuse: Homosexualita v zajetí dějin

10. 12. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Myslíte si, že homosexualita je jen nějaký dobový trend a že být queer je hlavně in? Myslíte si, že se hnutí za práva gayů a leseb přežije, pokud se tak už nestalo, a zas o „nich“ přestaneme tak hlasitě slýchat?

Homosexuální chování bylo v dějinách přítomné odjakživa a někdy dokonce kulturně nezanedbatelné. Byla by bez intimních vztahů mezi muži Platónská škola? Byla by bez homosexuálních estétů konce 19. století vůbec nějaká dekadence? Měl by Verseillský dvůr bez hrátek a avantýr mezi osobami stejného pohlaví totéž lascivní kouzlo?

Co bylo, když homosexualita jako původně lékařský konstrukt nebyla? Jaké měly postavení ženy, které byly přitahovány k ženám? Byla třeba v dějinách daleko liberálnější období, než bylo 20. století?

To vše se pokusí zodpovědět panelová diskuse s PhDr. Janem Seidlem (FHS UK) a Dr. phil. Pavlem Himlem (FHS UK). Diskuse se koná v pondělí 13. prosince 2010 od 19.30 hodin v klubu K4, pořádá ji studentské queer sdružení Charlie.

Autor: spolek Charlie

Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.