Diskuse: Zaměstnávání cizinců

7. 6. 2009 Autor: Rubrika: Kalendář žádné komentáře

Diskuse: Zaměstnávání osob s rozličným kulturním a etnickým zázemím

Místo: Ministerstvo zdravotnictví, místnost č. 426 v 5. patře, Palackého nám 4, P2
Datum: 19. 6. 2009 od 10 hod.
Pořadatel: Výzkumný ústav práce a sociálních věcí

Diskusní setkání se bude zabývat praktickými otázkami a zkušenostmi se zaměstnáváním osob s rozličným kulturním a etnickým zázemím z řad absolventů škol a mladých dospělých.

Záměrem setkání primárně není diskutovat otázky týkající se pouze zaměstnávání cizinců, ale osob z různých kultur, které v ČR žijí (děti a potomci migrantů, příslušníci etnických menšin). Tématem bude existence podpůrných nástrojů či naopak bariér na trhu práce pro osoby s odlišným kulturním či etnickým zázemím, integrace těchto osob na trhu práce, okolnosti provázející jejich uplatnění na trhu práce, zkušenosti organizací a agentur s prácí s touto skupinou osob, nároky, které jsou s prací s ní spojené či připravenost těchto organizací na tuto práci s těmito osobami. Diskusní setkání tedy bude věnováno především otázce, připravenosti existujících institucí na integraci osob s odlišným kulturním a etnickým zázemím z řad absolventů škol a mladých dospělých na trhu práce.

Setkání je jednou z aktivit probíhajících v rámci mezinárodního projektu Moving Societies towards Integration?. Tento projekt je financován Evropskou komisí, jeho hlavním řešitelem je organizace Christlicher Jugenddorfwerk Deutschlands gemeinnuetziger e.V.
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.