Do Hollaru se vrací život, opravy by měly skončit do 3. června

22. 5. 2013 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Na Hollaru už je možné zase větrat, okna už budova poničená výbuchem plynu má, přesto ale opravy ještě nejsou u konce. V některých učebnách popraskala omítka a musí se znovu vymalovat. Poslední úpravy by měly proběhnout do 3. června, kdy se v budově mají konat přijímací zkoušky.

Původně chyběla všechna okna, která vedla do Divadelní ulice, některá byla vysklená i na pavlači. Nyní zeje prázdnotou už pouze rám ve vstupní hale. Přicházející do Hollaru dříve vítala velká okenní tabule s logem Univerzity Karlovy, ta ale stále chybí. Její výroba trvá déle a studenti si tak na ni ještě počkají.

„Zasklívat okna jsme začali už 2. května a byli jsme hotoví minulý týden v sobotu (10. Května, pozn. red.),“ říká Petr Balík, vedoucí provozně-technického oddělení na Fakultě sociálních věd UK. „Místnosti sousedící s budovou, ve které vybuchl plyn, jsou poničené. Ve zdech jsou spáry, vše se musí opravit a vymalovat. To probíhá právě teď,“ popsal Balík.

Drobné úpravy čekají i knihovnu. V zadní místnosti jsou praskliny ve stropě. Lehce poškozený je tam i nábytek. Odnesl si škrábance od letících střepů, může být ale dál používán.

Poškozené byly čtyři učebny a několik kanceláří. Jedna z místností je již hotová. „Stopatnáctka“ sousedící přímo s budovou výbuchu je poničená nejvíce. Největší učebna musí být také ještě opravena. „Tu musíme dokončit do 3. června, kdy budou probíhat v budově přijímací zkoušky,“ uvedl Petr Balík.

Některé kanceláře byly přestěhovány do provizorních prostor, jejich uživatelé se budou moci vrátit do konce týdne. Budovu krátce po výbuchu zkontroloval statik, který posoudil poškození a konstatoval, že je Hollar v pořádku. Posudek statika brzy zveřejní fakulta na svých stránkách.

Na léto fakulta plánuje ještě výměnu koberců v některých prostorách a malování. To bylo ale plánované již před výbuchem.


Foto: Klára Matoušková a Hynek TučekKomentování tohoto článku momentálně není z technických důvodů možné.