Dokument i mše připomenou výročí Palachovy smrti

14. 1. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Studenti ve středu 19. ledna na Filozofické fakultě opět zavzpomínají na Jana Palacha, který se před 42 lety upálil na protest proti letargii národa po okupaci Československa.

Uctění památky Jana Palacha na FF

U Filozofické fakulty si studenti připomínají Jana Palacha každý rok.

Foto: Jiří Stibor pro UKáčko.cz

Součástí tradiční vzpomínkové akce pořádané Studentskou radou FF bude například poslech rozhlasového dokumentu Můj bratr Jan a beseda s autorem Markem Janáčem, který zmapoval události ledna 1969 a vypráví příběh J. Palacha skrze svědectví bratra Jiřího. Akce se uskuteční od 17 do 18.15 hodin v hlavní budově Filozofické fakulty UK na náměstí Jana Palacha 2, v místnosti 104.

Po skončení bude následovat tradiční pietní akt u pamětní desky před budovou fakulty. V 19 hodin se účastníci přesunou na mši za Jana Palacha do kostela sv. Tomáše na Malé Straně (viz mapu), kterou slouží biskup Václav Malý.

Jan Palach (1948–1969) studoval historii a politickou ekonomii na Filozofické fakultě UK. Na protest proti pasivitě lidí a potlačování svobod po okupaci Československa armádami pěti komunistických států se 16. ledna 1969 na Václavském náměstí upálil, na následky rozsáhlých popálenin o tři dny později zemřel.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.