Doprovodné akce Majálesu nabídnou hudbu i umění, ale hlavně zábavu

23. 4. 2012 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Těšíte se na Majáles? A víte, že se můžete těšit a při tom si užívat na zajímavých koncertech, výstavách a jiných akcích? Celý duben je totiž majálesový Studentský měsíc, a vy se v jeho průběhu můžete zabavit dle libosti – koná se toho tolik, že možná nebudete vědět, kam zajít dřív.

Majálesový Studentský měsíc začal 4. dubna, kdy kandidáti na krále Majálesu se svými družinami postavili májku před radnicí na Praze 1. Ve stejný den se studenti mohli také pobavit na Studentfestu, v rámci kterého bylo možno navštívit několik pražských klubů a poslechnout si více než třicet kapel.

Tradiční multižánrový festival na Fakultě sociálních věd Pavlač můžete zažít 25. dubna, stejně tak jako open air Strahovskou SHOW. O dva dny později se ve studentském klubu K4 sejdou příznivci umění na Okultění, devátém ročníku studentského uměleckého festivalu, při kterém si budete moci prohlédnout fotografickou výstavu na téma Apokalypsa. Poslat fotky a zúčastnit se mohl kdokoliv, kdo studuje.

28. dubna pak Stromovka před Majálesem cvičně ožije festivalem Apríles, kde se můžete zdarma zapojit do zajímavých workshopů a poslechnout si koncerty několika kapel.

Vrcholem všeho bude samozřejmě Majáles. 4. května už od brzkého dopoledne budou studenti se svými alegorickými vozy procházet Prahou. Trasa povede od májky, která je ve Vodičkově ulici, až do Stromovky.

Kandidátem na krále majálesu za Univerzitu Karlovu je student, který si říká Převtělení svatého Václava. Každý z kandidátů natočil video, kde prezentuje své vize, které bude jako král prosazovat. Video kandidáta za Univerzitu Karlovu si můžete pustit tady. Pokud jej chcete podpořit, dejte mu hlas, a na Majáles přijďte v červeném tričku, červená je totiž jeho barva.

V dubnu se koná opravdu hodně dalších zajímavých doprovodných akcí – můžete si v rámci workshopu vyzkoušet, jaké je to být DJem, vyrobit korunu pro krále Majálesu, projet se Prahou na kole při Velké jarní cyklojízdě a mnoho dalšího. Kompletní seznam doprovodných událostí najdete na stránkách Majálesu praha.majales.cz/program. Lístky na Majáles si můžete koupit ve Všehrdu a studentském klubu K4 za 280 Kč v předprodeji, později za 350 Kč.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.