Ekologové nechali roztát ledy

5. 12. 2009 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

„Jak kru?“, ptala se většina pozvaných na první meziročníkovou párty oboru Ochrana životního prostředí Přírodovědecké fakulty. Facebookem, e-maily a telefony kolovaly diskuse o tom, co si vlastně přinést jako požadovanou vstupenku. Spontánně vzniklý název akce „Přines si svou kru“ měl nakonec velký úspěch.

"Přines si svou kru" party (OŽP PřF UK), foto: David Stella

Maskotem první party oboru Ochrana životního prostředí byl lední medvěd.

Foto: David Stella

Přehlídka ker byla opravdu pestrá, včetně ledových kvádrů z mrazáků, pro které zaskočení organizátoři vyrobili na poslední chvíli provizorní úložiště. Nechyběla samozřejmě ani soutěž o tu nejlepší kru, kde porota udělila rovnou tři ocenění.

Kry způsobily nejenom spoustu vody, když začaly tát, ale především uvolněnou náladu mezi účastníky. Celý večer byly vidět promísené hloučky studentů z různých ročníků, ke kterým se přidali i vyučující, kteří přijali pozvání na akci.

Aby byla párty jak se patří, koloval mezi zúčastněnými také plyšový lední medvěd, díky kterému měl aktuální držitel přednost ve frontě na baru. Hosté dostali i soutěžní úkol – vymyslet pro medvěda co nejlepší básničku, písničku nebo jméno. Za nejlepší byla vyhodnocena báseň, jejíž autor získal cenu vskutku ekologickou – úspornou žárovkou.

Na půlnoc si organizátoři připravili malé překvapení v podobě slosování o vstupenku do pražské zoo za tučňáky a ledními medvědy. Večer byl zakončen, jak jinak, než „krou“ – a to jednou z vítězných. Obrovskou lahví šampaňského vytaženou přímo z ledu, kterou přinesl ředitel Ústavu pro životní prostředí docent Jan Frouz.

Fotogalerie

Foto: David StellaNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.