Festival animovaných filmů v K4

9. 2. 2010 Autor: Rubrika: Kalendář žádné komentáře

Anifest Animatica musica II. – téma Hudba v animaci

KDY: 10. února 2010 19–20 hod.
KDE: K4, Celetná 20, Praha 1

POŘÁDÁ: SR FF UK

Program:

Davy Crockett
(režie: Max Porter, USA 2008, 2min 17s)
Americký vesmírný program je stále silně zakořeněn v národním sebevědomí všech Američanů. Není potom divu, že stále vznikají příběhy o tom, jak se stát kosmonautem. Autoři snímku použili klasickou papírkovou metodu a kresbu školní křídou na tabuli.

Of Montreal ‚ID Engager‘
(režie: Marc Reisbig/ Hanne Berkaak, Velká Británie 2008, 3min 25s)
Anglické autorské duo, Marc Reisbig a Hanne Berkaak, vytvořilo svým klipem jakousi zpověď animátora, který tráví dny a noci u svého stolu a pomalu přestává rozlišovat, co je realita a co fikce. V záběru po celou dobu zůstává stůl, na němž se střídají různé animační techniky.

Symfonie/Symphony
(režie: Erik Oh, USA 2008, 5min 18s)
Videoklip nemusí být jen doménou populární, ale také vážné hudby. Erick Oh na Vivaldiho hudbu natočil animovaný klip pracující s 3D animací. Za zvuku smyčců kamera proplouvá prostorovým ornamentem, který vytváří iluzi černobílé krajiny.

Happy end
(režie: Axel Courtiére, Francie 2008, 3min 6s)
Videoklip Happy End na anglickou rockovou písničku připomíná ve své hravosti práci Michela Gondryho. Kombinuje černé divadlo s pixilací. Axel Courtiére, autor klipu, vyvrací představu, že pohřeb nemůže mít šťastný konec a nikdo se při něm nezasměje.

Žlutá
(režie: Klára Marešová, ČR 2008, 3min 49s)
Písnička o žluté limonádě vokálního tělesa Mandelbrotovy kostičky vyvolala v autorce klipu překvapivé asociace. Žlutá limonáda je letní evergreen, vzpomínka na koupaliště a uhašenou žízeň. Její šumění si z nostalgie čas od času rádi poslechneme.

Zůstaň v mých vzpomínkách, od Bim / Stay in my memory by Bim
(režie: Katy Davis, Velká Británie 2008, 4min 18s)
Videoklip Zůstaň v mých vzpomínkách natočila režisérka Katy Davis podle stejnojmenné písničky zpěvačky Bim. Text o lásce a romantickou melodii vtiskla do podoby pohádkového leporela, kterým nechává zamilovanou hrdinku procházet jako bludištěm.

Nai ti su
(režie: Martí Guillem Císcar & Paula Peréz i de Lanuza, Španělsko 2008, 2min 29s)
Hra je nejlepší odreagování i nácvik na život. Jakou hru si vybereme, zda chytrou, hloupou, vtipnou nebo seriózní je jen na nás. Španělský videoklip nám dává na výběr od počítačové střílečky až třeba po obyčejné „kámen, nůžky, papír“.

Henry Fiat´s open sore – I rock
(režie: Gabriel Watson, Švédsko 2008, 1min 48s)
Většina videoklipů rockových skupin tvoří záběry na samostatné nástroje. V popředí jsou kytary, bicí nebo frontman kapely. Gabriel Watson si s tímto klišé poradil tak, že klasické záběry nechal problikávat na stěnách dětských stavebních kostek, čímž klipu dodal vtip a podtrhl rytmus.

UDG: Cowboy hip hop
(režie: Noro Držiak, ČR 2008, 2min 45s)
Další z videoklipů, které byly vytvořeny na rockovou muziku pochází od Noro Držiaka. Natočil jej poměrně klasickým způsobem, takzvaným „papírkem“ a aby podtrhnul rockovou syrovost, doplňoval základní černobílou barevnost pouze o krvavou červenou.

Myriad Harbour
(režie: Fluorescent Hill, Kanada 2008, 3min 56s)
Po celou délku kanadského videoklipu sledujeme zpěváka, jak sedí pohodlně v křesle a zpívá píseň , jako by si s námi vyprávěl o každodenních maličkostech. Hlas ale ve skutečnosti patří ženě a z vlasů kreslené figury se odpoutávají různé obrazce jako myšlenky.

Náš nejlepší den vůbec / The best day ever had
(režie: Katie Steed, Aaron Woo, Velká Británie 2008, 4min 33s)
Katie Steed, Aaron Woo natočili animovaný videoklip, který formou i stylem humoru připomíná americké animované seriály, jako jsou Simposonovi nebo South Park. O něco ale ještě přitvrdili a tak v závěru můžeme vidět sportovního moderátora, jak nakopává fanoušky.

Lena Platos: Date
(režie: Petros Papadopoulos, Řecko/ Velká Británie/ Nizozemsko 2008, 3min)
Katie Steed, Aaron Wood natočili animovaný klip, který formou i stylem humoru připomíná americké animované seriály, jako jsou Simpsonovi nebo South Park. O něco ale ještě přitvrdili, a tak v závěru můžeme vidět sportovního moderátora, jak nakopavá fanoušky.

V pohodě / Take it easy
(režie: Cesar Diáz Meléndez, Španělsko 2008, 4min 40s).Z velké většiny pískovou technikou vytvořená animovaná ilustrace španělského videoklipu s jednoduchým poselstvím: „Stop! Neutíkej tak moc rychle…jsi to ty sám koho hledáš…!“

Tančení / Dancing
(režie: Yuval Nathan, Izrael 2008, 3min 11s)
Super hrdina se pozná podle zvláštních schopností, hordy nepřátel a pár věrných , mezi nimižnesmí chybět dívka s velkýma očima. Zbraní izraelského super hrdiny je lepící páska, kterou v docích přebaluje krabice, a jen tak bokem zachraňuje svoji dívku z rukou mafie.

Přejte mi veselé narozeniny / Happy birthday to me
(režie: Hui-Shan Lee, Tchaj -wan 2008, 4min 13s)
Malá holčička má dnes narozeniny, ale nikdo ji nechce popřát. Řekne si „no a co, oslavím to po svém.“ V kresleném filmu může to „po svém“ znamenat ledasco a dětská fantazie se začne otáčet na plné obrátky. Na kuráž holčičce navíc hraje americká country písnička, která snímku dodává veselý nadhled.
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.