Festival divadla „na okraji“ Prague Fringe láká multižánrovostí i levným vstupem

21. 5. 2015 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Malá Strana se již v pátek opět zaplní umělci z celého světa. Čtrnáctý ročník Fringe festivalu nabídne široké spektrum žánrů a více než stovku představení. Osm divadel bude hostit festival až do 30. května.

Fringe logo

„Letos máme opravdu nabitý program. Nejvíc nás těší bohatý výběr z žánrů. Podařilo se nám poskládat od všeho něco, tedy diváci mohou přijít na břitké stand-up komedie, loutkové pohádky pro děti, kouzelnické vystoupení nebo multimediální experimenty. Rozhodně je tu pro každého něco,“ popisuje ředitel festivalu Steve Gove.

Jak si tedy vybrat z množství představení? Gove doporučuje skočit do víru festivalu rovnýma nohama: „Představení jsou krátká, vstupenky levné, což minimalizuje faktor zklamaní. Máme například hodně australských vystoupení, pár queer představení či amerických. Doporučuji tedy zvolit si téma: navštivte protinožce, buďte queer nebo se staňte na chvíli Američany,“ říká.

„Po prvních dvou dnech přijdete Fringe festivalu na chuť. V neděli 24.5. ve 14:30 potom přijďte na Fringe Sunday do Malostranské besedy.“ doplňuje Gove. Fringe Sunday tradičně nabízí ochutnávku ze všech představení Fringe festivalu. „Tak si divák může lehce utvořit obrázek o tom, co ho čeká,“ říká Gove. Vstup na Fringe Sunday je zdarma.

Pokud se přesto nebudete moci rozhodnout, na které představení zajít, ředitel festivalu uvádí své vlastní tipy: „Je toho víc, ale mám své favority. Na loňském Amsterdam Fringe jsem viděl představení A View From the Street a byl jsem nadšen. Myslím, že to bude velice úspěšné i tady. Potom doporučuji hudební představení The Piano Man a multimediální projekt Drawing in Motion.“

Diváci mají k dispozici i přehledný program s krátkou anotací každého představení, podle kterého si mohou vybrat. Na Fringe panuje vždy vstřícná atmosféra a na Fringe after party, které se konají každý večer v Malostranské besedě, se můžete setkat s umělci, organizátory a ostatními návštěvníky festivalu.

„Zastavte se večer v Malostranské besedě a popovídejte si s ostatními, jistě dostanete dobré tipy, na co jít.“ ujišťuje Gove. Převážná většina představení je v anglickém jazyce, ale je tu i několik představení, která můžete navštívit, i když angličtinu neovládáte.

„Vždy je na výběr několik možností. Snažíme se vyjít vstříc co nejvíce lidem. Tedy několik představení je jazykové bezbariérových. Například mimické představení Clown Macbeth nebo komedie Tatterdamlion,“ upřesňuje Gove. Že je festival skutečně mezinárodní, dokazuje i fakt, že vystupující letos přijedou například až z Japonska, Islandu, Srbska či Itálie.

Festival vypukne v pátek 22. května. Recenze jednotlivých vystoupení najdete v sekci Kultura.
Detailní program najdete na stránkách Pražský Fringe Festival

UKáčko.cz - mediální partner akceNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.