Festival JINOnice Jinak po čtvrté: bude to super!

26. 3. 2015 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Workshopy koncerty, filmy, přednášky, jídlo – to všechno najdete na nabitém programu jarní edice festivalu JINOnice Jinak, letos na téma superhrdinové. Během workshopů se setkáte s fiktivními superhrdiny z komiksů a sami si budete moci osvojit nějakou tu superschopnost.

Kompletní program. Foto: JINOnice Jinak

Festival JINOnice Jinak si už od svých začátků klade za cíl oslovit kromě samotných studentů i širší veřejnost: „Dveře JINOnic Jinak jsou otevřeny komukoli, kdo bude zrovna mít náladu zajít si na koncert, na workshopu se naučit, jak si zorganizovat čas, nebo třeba podiskutovat o squattingu se zástupci žižkovské Kliniky. Všechno úplně zadarmo!“ popisuje Viki Mertová, členka Jjinak (sdružení a projekt studentů, kteří festival pořádají).

Hlavním bodem programu letos budou hlavně workshopy. Svět superhrdinů představí Vladimír Strejček z grafického studia DRAWetc, který povede workshop kreslení komiksů. Přiblíží, jak se komiksy vytváří, a poté si každý bude nakreslit vlastní komiks.

Na superhrdiny narazíte sice jen na stránkách komiksů, ale padouchů je všude kolem dost. Další z workshopů účastníky festivalu naučí, jak se jim bránit. Workshop sebeobrany povede Radim Pavelka, vyučující bojových sportů na FTVS UK a lektor sebeobrany ve studiu Sebeobrana Praha.

Dozvíme se něco i o super stravě: „Dává si Flash pětkrát denně fast food? Je Batmanův vztah k zelenině temný jako noc? Myslí si Superman, že sacharidy jsou oční kapky? Nesmysl! Tihle kluci moc dobře vědí, jak je (nejen) pro zachraňování světa důležitá vyvážená a zdravá strava,“ popisují organizátoři. Návštěvníky festivalu to naučí studentky nutriční terapie 1. lékařské fakulty Veronika a Andrea. Poví vám, jak jíst zdravě tak, abyste udrželi pozornost i během nejnudnější přednášky.

Podívejte se na video z podzimní edice festivalu na téma cirkus. Made by UKáčko.tv:

‚Superschopnost‘, která každému studentovi jistě přijde vhod, si můžete osvojit během workshopu Kláry Šalomounové. Poradí vám, jak si efektivně naplánovat svůj den a život tak, abyste všechno včas stíhali.

Součástí JINOnických festivalů jsou tradičně přednášky na aktuální témata. Tentokrát se bude debatovat o squattingu. Debaty se zúčastní zástupce autonomního sociálního centra Klinika Arnošt Novák a náměstek primátorky Prahy Matěj Stropnický.

Kromě tématických workshopů budou na programu i koncerty, filmy a divadelní vystoupení: „Návštěvníci se můžou těšit na cenami ověšený divadelní spolek Teritoriální tyjátr nebo na nekonečnou smyčku krátkých filmů studentů FAMU.“ říká Mertlová. Z kapel zahrají například Stoya Platonic dříve známí jako Pohlavní nádraží.

Studenti se letos navíc podívají do části jinonického areálu, kam se normálně nedostanou. „Festival JINOnice Jinak je jedinečná příležitost, jak vidět jinonický školní areál v neformálním kabátu – tentokrát konkrétně v superhrdinském hábitu. Navíc se festival bude tentokrát netradičně odehrávat v garážích, které oku běžného studenta většinou zůstávají skryty,“ uzavírá Mertová.

Festival se koná v sobotu v jinonickém areálu UK. Program startuje ve 13:00. Více informací o festivalu najdete na Facebooku a stránkách sdružení JINOnice Jinak.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.