Festival Proudy 2012: začátek akademického roku plný hudby a technologií

19. 9. 2012 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Hudba, multimediální technologie a studenti. To jsou tři hlavní pilíře nového studentského festivalu Proudy. Ačkoliv se jedná teprve o první ročník, organizátoři již nyní slibují pokračování. Festival se má stát tradiční akcí začátku každého akademického roku.

Graffiti na kolejích a průvodce v mobilu

„Chceme posunout vnímání multimediálních technologií v každodenním životě, proto zakládáme novou tradici a vytváříme nový rozměr festivalové atmosféry,“ říká spoluzakladatel festivalu Ondřej Nádvorník.

Důležitou součástí festivalu bude propojené s moderními technologiemi

Foto: Václava Burdová (UKáčko.cz)

Celá akce, kterou organizátoři označují za unikátní festivalový počin, se uskuteční 2. října v areálu kolejí Jižní Město, a to se vstupem zdarma.

Na festivalu se objeví známé české i slovenské kapely jako Prago Union, Skyline nebo Zoči Voči. Kromě živé hudby si budou moci návštěvníci poslechnout a hlavně zatančit ve stanu se Silent Disco. Zájemci pouze nasadí sluchátka a mohou poslouchat svůj vlastní koncert.

K vidění a vyzkoušení bude také například reactable, elektronický hudební nástroj, laser graffiti contest, který bude promítán na jednotlivé kolejní budovy Jižního Města, nebo speciální mobilní aplikace.

Festival odstartují rektoři pražských VŠ

Kromě hudebního programu a technologických vymožeností se festival zaměřuje především na studenty. „Existuje několik akcí, které jakoby zahajují školní rok, na UK Studentský jarmark, na ČVUT je to Strahov Open Air. My chceme všechny školy sjednotit a vytvořit novou tradici, která má hlubší kulturní gramatiku,“ vysvětlil záměr festivalu jeden z hlavních organizátorů Tomáš Gavlas.

Na festivalu se kromě zmíněných ČVUT a Univerzity Karlovy podílí také VŠCHT, ČZU a VŠE. Jednotlivé školy zde představí své studentské spolky, proběhne „křest prváků“ a celý festival společně zahájí jejich rektoři.

„Spuštění proudů bude takový symbolický akt. Nebude to nic drastického. Vymýšleli jsme věci, které byly trošku nebezpečné, ale pak jsme od toho ustoupili. Energie se musí držet zkrátka,“ uvedl Tomáš Gavlas.

Proudy symbolizují a předávají energii

Představování programu festivalu Proudy

Foto: Václava Burdová (UKáčko.cz)

Důvodů, proč nový festival získal název Proudy, je hned několik. „První je, že se akce koná v areálu Jižní Město, kde se každá budova koleje jmenuje po jedné řece. Ten druhý je kvůli elektrickému proudu jako takovému, který v zásadě symbolizuje energii. Energii hodně v Proudech využíváme a snažíme se ji předat dál. Třetím důvodem jsou různé komunikační a technologické proudy,“ vysvětlil UKáčku.cz Ondřej Nádvorník.

Akce proběhne pod záštitou pražského primátora Bohuslava Svobody, který se spolu se starostkou Prahy-Kunratic Ivanou Kabelovou zúčastní slavnostního spuštění Proudů. Samotnému festivalu budou předcházet doprovodné akce – 22. září proběhnou Proudy na vodě a 29. září Konference Proudy: Technologie a média v roce 2020.

Festival Proudy 2012

warm up akce PROUDY NA VODĚ – 22. září – náplavka Prahy 5
konference – 29. září – Národní technická knihovna
Festival PROUDY – 2. října – areál kolejí Jižní Město

Více informací na www.proudy2012.cz a na FacebookuKlíčová slova

,

Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.