FOTO: Festival Pavlač 2011: Hollar oživily studentské kapely i vůně klobás

5. 5. 2011 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

V rámci májových oslav studentského života se uskutečnil už 15. ročník multižánrového festivalu studentů Fakulty sociálních věd Pavlač. Budovou Hollar až do večerních hodin zněly studentské kapely, divadelní představení a linula se vůně pečených klobás.„Jakožto jeden z pamětníků prvních ročníku Pavlače, které se konaly ještě za dob mých studií na fakultě, jsem velice rád, že se tato tradice stále drží,“ uvedl Filip Láb, proděkan pro vnější vztahy. Na Pavlač zavítal také děkan fakulty Jakub Končelík či proděkani Petr Jüptner, Tomáš Nigrin a Petr Soukup. I přes chladné počasí, které chvílemi doplňovaly i dešťové přeháňky, se pavlače nakonec studenty i pedagogy zcela zaplnily.

Pavlač i letos pokračovala v tradici dvou různých žánrových sekcí. Na hudebním pódiu se představila řada uskupení – zahrály například skupiny Zelená konev, Klagenfurt, Simple Muffin nebo The Coolers. Hlavní hvězdou večera byla rock’n’rollová kapela Airfare.

V největší místnosti Hollaru pak odehrála svá představení divadelní soubory. Ke stálicím na Pavlači patří divadelní spolek Chaotický zločin pod vedením pedagoga-lingvisty Otakara Šoltyse se svým tématickým představením Tisková konference. Druhým představením bylo Kupé skupiny VOSTO5, během něhož pohotoví moderátoři vyzpovídali i pedagogy a veřejně známé osobnosti Tomáše Sedláčka (který dorazil i přes deštivé počasí na svém elektrokole jako obvykle) a Miloše Čermáka.

Čtěte také:

Patnáctá Pavlač FSV drží tradici: nabídne koncerty, divadlo i pivoNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.