FOTO: Filda a Peďák na plese jako ze stříbrného plátna

16. 3. 2017 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Filmová atmosféra, plný sál tanečníků, popcorn a bohatá tombola. Takový byl Společný reprezentační ples 2017 FF a PedF UK.

Dům železničářů v záři oscarového večera

„Konečně už to není v Kongresáku, ale v Národním domě na Vinohradech!“ hlásal filmový plakát lákající na již tradiční ples dvou fakult. O něco reprezentativnější prostory byly však na úkor kapacity hlavního sálu i chodeb, které doslova praskaly ve švech.

Téma oscarového večera zřejmě táhne. Příchozí se mohli projít po červeném koberci, na všech stolech byly rozmístěné malé krabičky s popcornem a vybrané hudební kousky i předtančení ladily do filmových motivů.

Tamara Žerjav a Adam Hrouda otevřeli večer v rytmu swingu Hellzapoppin a v pozdější hodinu vystoupili také Tereza Jinochová a Michal Panocha s Hříšným tancem.

Kapela Zatrestband zahrála takové hity jako The Pink Panther Theme Song, Hit the road Jack, Saint Tropez, Škoda lásky nebo Marnivá sestřenice, s níž rozezpívala celý taneční sál.

Spolupráce fakult byla zřejmá i z výběru moderátorů, Barbora Petrovická za PedF a Michal Šesták za FF glosovali pauzy mezi jednotlivými bloky filmovými hláškami. Ples zahájili prorektorka Radka Wildová, děkanka FF Mirjam Friedová a děkan PedF Michal Nedělka spolu s organizátory z řad studentů.

Organizátoři si dali záležet na vyšperkovaném programu

Kromě Majakovského sálu, osvíceného zlatavým a zelenavým světlem, se tančilo i v Raisově sále, kde se o podstatně klubovější atmosféru postaral DJ Mr. Pipe. Ve Společenském sále mezitím probíhala projekce čerstvě pořízených fotek z plesu a také se zde promítala zdravice rektora Tomáše Zimy, jenž se plesu nemohl zúčastnit kvůli cestě do zahraničí. O patro níže se studenti měli možnost během celého večera nechat vyfotit ve fotokoutku s širokým výběrem všemožných rekvizit.

Organizátoři dokázali díky štědrým sponzorům zajistit i nezvykle bohatou tombolu. Každý třetí účastník si tak z plesu odnesl knihu či jinou drobnost. Hlavních pět cen, např. večeře s rektorem UK, kávovar či lyže, pak bylo vyhlášeno na pódiu Majakovského sálu.

Po půlnoci následoval taneční blok se skupinou Simple Muffin, na který navázala after party v blízkém klubu The Edge.

Foto a text: Viktorie Dančová, Martin JanovskýNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.