FOTO: Hudební show na Pražském Majálesu nezklamala, studentské zóny zůstaly ve stínu sponzorů

8. 5. 2016 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Po loňské premiéře v areálu výstaviště v Letňanech už letos fanoušci české hudební scény mířící Pražský Majáles mohli jít na jistotu. Letňanský areál se na podobnou akci hodí skvěle.

Na obrovskou travnatou plochu se krásně naskládaly všechny tři stage, studentské a odpočinkové zóny a spousta stánků s jídlem, kde si na své přišel každý, od radikálních vegetariánů po radikální milovníky smažených kuřat. Samozřejmě nesměly chybět stánky sponzorů, bez kterých se organizátoři Pražského Majálesu, který cílí primárně na mainstreamové publikum, neobjedou. Nevýhodou akce v tak velkém prostoru je fakt, že některé zóny zůstávají zákonitě upozaděny. Letos to bohužel byly ty studentské.

Návštěvníci festivalu, který je určen především studentům, tak našli zázemí spíš na interaktivních komerčních stáncích, než ve svých studentských zónách, které byly rozmístěny v nejodlehlejších částech areálu. V poměru ke sponzorům jim opravdu nebylo poskytnuto mnoho prostoru. Studenti si však s přiděleným místem hravě poradili. Svoji zónu zde mělo již tradičně pět největších pražských univerzit UK, ČVUT, ČZU, VŠE, i VŠCHT.


Foto: Anja Verem

Co se týče strategického schování v rohu, nemohla žádná univerzita konkurovat Karlovce, jejíž stánky byly zastrčeny skoro až u okraje Středních Čech. To ale studentské spolky neodradilo a dorazily v plné parádě. Návštěvníkům se tak představil spolek Motolák, kde medici učili zájemce základy první pomoci, E-klub mladých ekonomů a právnické party Elsa Praha a Všehrd.

O nikdy nekončící hudbu a taneční vybití se postarala Salsa4Water a nechyběl například ani Debatní klub studentů a přátel UK, leč návštěvníka ochotného debatovat, by člověk na Majálesu hodně dlouho pohledal. Za UK media samozřejmě nesmělo chybět UKáčko.cz.

I dvanáctý ročník Majálesu provázela tradiční volba krále a miss Majálesu. Ačkoliv zástupci UK bojovali, seč jim síly stačily, ani letos se jim nepodařilo dovést UK na trůn. Králem se stal El Vitus z ČZU, která se tak ujala vlády již podruhé v historii, zatímco korunky miss se ujala Veronika Burková, která tak obhájila prvenství VŠCHT. Chemičky jsou zkrátka krásné ženy.

Kritikové Pražskému Majálesu vyčítají, že je příliš komerční a sází na jistoty. Podíváme-li se na line up několika posledních ročníků, díváme se pořád na ta stejná jména (Mandrage, Horkýžeslíže, Vypsaná Fixa nebo Xindl X), která se střídají či opakují.

Největším tahákem, po pár letech s Tomášem Klusem nebo Chinaski, byl letos opět Kryštof. Není to škoda? Na druhou stranu člověk při nákupu vstupenky ví, na co se má těšit a rozhodně se nedá říct, že by ho čekala nekvalitní vystoupení. Naopak, nejoblíbenější zástupci české hudební scény svým fanouškům převedli ohromnou energickou show doplněnou o ohňostroje a další efekty.

Anja Verem, Eliška Mainclová, Lucie BečvářováNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.