FOTO: Miss UK 2012 se stala Barbara Škodová z Farmaceutické fakulty

2. 12. 2012 Autor: Rubrika: Studentský život 1 komentář

24letá studentka královéhradecké Farmaceutické fakulty Barbara Škodová se stala novou Miss UK. Nejsympatičtější byla podle poroty Kristýna Maulenová z FF a Múzou UK se stala Veronika Tomanová z práv. Titul Miss internet vyhrála Tereza Jinochová z PedF.

Foto: Martin Drobný (UKáčko.cz)

Ve čtvrtečním finále se v klubu Roxy o titul Miss UK utkalo v několika disciplínách osm finalistek. Nejdříve se porotě a divákům předvedly v retro přehlídce šatů, které jsou inspirovány modely z 50. let. Nechyběla ani oblíbená promenáda v plavkách, letos však trochu jinak, neboť se finalistky předvedly v rafinovaných modelech luxusního prádla.

Ozvláštnění večerního programu přineslo promítání krátkých videospotů, jejichž hlavními aktérkami byly právě finalistky. Ve dvojicích dostaly před finále úkol. Diváci měli zároveň možnost vyslechnout od samotných finalistek humorné historky z natáčení.

„Správná Miss by měla umět reagovat na nečekanou situaci,“ myslí si režisér úkolů Honza Mikulka. Po přehlídce šatů finalistky prozradily, jak natáčení videoúkolů probíhalo.

Ingrid Žváčková a Miss UK Barbara Škodová měly vybrat deset věcí, které by zanechaly následujícím generacím. Do krabice se dostaly jak symboly živlů (oheň, voda, země), tak plyšový bobr jako symbol jakéhosi tajemného náboženství.

Karolína Košťálová a Elizabeth Adenubiová ve videu rozdávaly objetí na VŠE. Po promenádě v luxusním spodním prádle se na pódiu objevil František Soukup, člen kapely Nightwork, který dámy vybídl k zopakování disciplíny zde v sále. Prý ať z toho něco mají i studenti UK!

Úkol dostat krále Majálesu na Hrad, aby mohl osobně pozvat prezidenta na finále, další kandidátku Terezu Jinochovou velmi překvapil „Když nám zadali úkol, tak jsem vůbec nevěřila. Myslela jsem, že si dělají legraci,“ svěřila se Tereza. „Král Majálesu by mi líbil jako prezident víc, než současný prezident,“ přiznala Miss Sympatie Kristýna Maulenová.

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO+FOTO: Miss UK se připravují na finále. Navštívily Hrad a sjely Václavák

Veronika Tomanová – která se stala Múzou UK díky svému „prezidentskému projevu“ – a Gabriela Fialová si „za plného provozu“ daly závod na koloběžkách přes Václavské náměstí a nakonec předvedly freestylovou sestavu. Příprava na takovou disciplínu byla náročná. Veronika Tomanová prý nemá koloběžku, ale vše elegantně vyřešila. „Vzala jsem si kolo a koloběžku si vytiskla na papír,“ popsala Veronika.

Na konci večera dívky předvedly krásné večerní róby návrháře Luďka Hanáka a poté v nich zodpověděly otázky poroty. Některé se týkaly samotné soutěže – která disciplína se vám nejvíc líbila nebo jak byste oslavila výhru. Další ale byly náročnější, například „kde se vidíte za 10 let?“ Došlo i na otázku, jak sluší mužům kníry.

Finalistky si se záludnými dotazy poradily výborně. Veronika Tomanová na otázku „Kdybys vyhrála, chtěla bys chodit s fotbalistou nebo hokejistou?“ sebejistě odpověděla „Chtěla bych chodit s hráčem pokru“.

Soutěž Miss UK tak má za sebou už druhý ročník, tím však ambice pořadatelů nekončí. „Univerzita Karlova je nejstarší a nejznámější českou univerzitou. Existuje však minimum studentských akcí, které by sdružovaly studenty všech fakult tak, jako se o to již druhým rokem snaží Miss UK. I v budoucnu chceme v této myšlence pokračovat a začlenit se tak do podzimního seznamu tradičních studentských událostí,“ řekl organizátor soutěže Tomáš Gavlas.Komentování tohoto článku momentálně není z technických důvodů možné.