FOTO: Okultění 2011 ukázalo kreativitu studentů

2. 5. 2011 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Nádvoří Karolina patřilo v pátek odpoledne studentskému festivalu Okultění. Návštěvníci si mohli vychutnat koncerty, namalovat si vlastní obraz nebo placku, namíchat si koktejl nebo si jen tak užívat příjemnou atmosféru pod staletým kaštanem, který celému dvoru vévodí.

Asi největší úspěch měl u návštěvníků osmého ročníku Okultění mužský sbor a „jediná kapela, která paří sama na sebe“ – Vagyny dy Praga. Tu zároveň diváci v hlasování vyslali hrát na pražský Majáles. Zaujal také komorní sbor Rudolfiiinum z Českých Budějovic. Jejich Lollipop nebo Java Jive asi znělo v uších mnohým divákům ještě dlouho po skončení představení. Nechyběly tradiční workshopy jako je malování obrazu či placky, ochutnávky domácích sladkostí, ale bylo také možné přispět záchranné stanici pro odchycená a opuštěná zvířata.

Večer se návštěvníci přesunuli do galerie Le Court v Haštalské ulici, kde se vyhlásili vítězové fotografické soutěže Rok 2061. Ocenění odborné poroty si odnesla Martina Šimková, diváci nejvíce ocenili fotky Stanislava Kodra a cenu Cult získala Kateřina Vacková.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.