FOTO: Palác Žofín a třetí Reprezentační ples UK. Reportáž psaná na parketu

18. 1. 2017 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Dlouho očekávaný reprezentační ples nejstarší pražské univerzity letos rozzářil Palác Žofín v pátek třináctého ledna. Kdo vyrazil tančit do skvostných sálů žofínských? Kromě studentstva ze všech fakult napříč univerzitou i významné osobnosti z řad pedagogů a absolventů.

Slavnost začala již v sedm hodin večer, kdy se ve Velkém sále rozeznělo Houslové trio. Samotný ples zahájila o hodinu později moderátorka Klára Doležalová. Na její úvodní projev navázalo předtančení a taneční blok.

Po Straussově dunajském valčíku rozproudila dav první hvězda pátečního večera. Byl jí Janek Ledecký, sám někdejší student Univerzity Karlovy.

Program ve Velkém sále byl nabitý – kromě Ledeckého a The Party Band, která hrála v průběhu večera, se představil jazzový orchestr Back Side Big Band.

Věděli jste, že…

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký je původně doktor práv?

Po půlnoci vystoupil věhlasný zpěvák, herec a idol dívčích srdcí Ondřej Brzobohatý.

Pochopitelně došlo i na oblíbenou tombolu, která mezi šťastné výherce rozdělila mnoho zajímavých cen.

Veselo bylo též v ostatních prostorách – návštěvníkům se dostalo pestré přehlídky interpretů, jejichž hudba utvářela nedílnou součástí atmosféru plesu.

Kromě jazzových a swingových šlágrů zazněly populární písně jako Radioactive od Imagine Dragons, Tears in Heaven, Hey Jude nebo Cantina Band z filmové ságy Star Wars.

A věděli jste taky, že…

V den konání plesu, tedy 13. 1. slaví narozeniny prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček, kdysi dávno student andragogiky FF UK?

Na plese panovala výjimečná atmosféra. Ve tvářích všech zúčastněných se zračila neskrývaná spokojenost a pozitivní nálada. Je dobře, že tradice reprezentačních plesů byla obnovena. Jedná se o noblesní společenskou událost a zároveň ideální příležitost, jak se setkat s lidmi z veškerých fakult univerzity. Snad se i čtvrtému ročníku podaří naplnit očekávání.

Jan Hvězda
Foto: Lucie KrejzlováNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.