FOTO: Party IMS FSV ovládli venkovani v gumákách i styloví Pražáci

19. 12. 2009 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Týpci ve flanelových košilích, montérkách a gumákách i nagelovaní frajírci a slečinky ve vyzývavých minišatech ovládli v pátek večer klub P.M. Netradiční vánoční večírek nazvaný Praha versus venkov tam pořádali studenti Institutu mezinárodních studií FSV.

Mezi desítkami akcí pořádaných různými obory a fakultami ke konci roku se najde jen několik málo takových, které se svým pojetím vymykají zažité představě typického vánočního večírku. A o nichž je tudíž možné napsat i reportáž bez toho, aby autor nemusel sklouznout k banalitám typu „hrály se koledy a všichni se dobře bavili“.

Vánoční party IMS FSV Praha vs. venkov

Vítězové soutěže o nejhezčí oblečení symbolizující město a venkov.

Foto: Matěj Vaněček (UKáčko.cz)

Jednou z takových výjimečných akcí byla vánoční party studentů Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd nazvaná Praha versus venkov aneb poznej svého (ne)přítele. Účastníci měli za úkol přijít v oblečení nebo kostýmu, který je podle nich typický pro město nebo venkov.

A někteří studenti pojali své převleky opravdu velkoryse. Mezi nejzajímavější modely patřil mladý elegán v montérkách, hnědé košili a gumákách obalených slámou. Ten se zároveň projevil jako skutečný gentleman, protože se o svou výhru ze soutěže o nejlepší kostým, čerstvou kedlubnu, rozdělil se svými spolužáky. Zaujala i druhačka Markéta ve valašském kroji nebo mladík v klobouku a s motykou, na níž měl napíchnutou bramboru.

Kromě soutěže o nejlepší kostým se hrály i hry „typické“ pro venkov a Prahu. Při venkovské disciplíně nazvané „kopání řepy“ museli soutěžící dostat co nejrychleji míček představující řepu okolo centrálního baru zpět do cíle. Pražská disciplína byla ještě náročnější. Soutěžící museli „kopat metro“, tedy prodrat se co nejrychleji přes masu lidí shromážděných pod pódiem z jedné strany na druhou.

O vítězích soutěže o nejlepší kostým rozhodli návštěvníci pomocí lístečků, které dostaly při příchodu i výsledky z jednotlivých her. Stylové byly i výhry – soutěžící tak dostali například velkou kedlubnu, salát, láhev Tuzemáku nebo zelené, dnes už kultovního nápoje studentů institutu. A jak už je u studentů IMS zvykem, akce pokračovala v tanečním rytmu a nespoutaném veselí až do brzkých ranních hodin.

FotogalerieFoto: Matěj Vaněček (UKáčko.cz)Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.