FOTO: Podzemní Majáles zaplavil pražské metro

24. 4. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Na cestující čekalo včera v metru velké překvapení. Na Muzeu a Můstku si mohli užít živé koncerty, tanec a divadlo. Nejen takový byl první den letošního Majálesu Underground.

Majáles Underground 2009

Kapela Nenaděláš nic zahájila na Můstku první letošní Majáles Underground.

Foto: Anna Krýslová (UK media)

Růžový trikot „hodné holky“ prozářil ve čtvrtek chodby pražského metra. Akci s názvem Majáles Underground nešlo přehlédnout ani přeslechnout.

V jejím rámci totiž podchody stanic Můstek a Muzeum na půl dne obsadily umělecké skupiny mladých lidí – od rockových kapel přes taneční sestavy po divadelní soubory.

První koncert předvoje letošního Majálesu patřil pražské skupině Nenaděláš nic, která spustila svůj lehký rock krátce po třetí hodině na Můstku.

O něco později ožilo i podzemí pod Muzeem. Tam se kromě hereckých a tanečních performancí objevil i Dejdárek XX., kandidát na krále Majálesu za UK.

Na obou stanicích na sebe festival úspěšně strhával pozornost desítek kolemjdoucích, kteří zejména na hudební scéně vydrželi klidně i půl hodiny. Poslední z nich opouštěli utichající stage po sedmé večerní.

Do Majálesu 2009 zbývá necelý týden

Třetí ročník Majálesu Underground odstartoval týdenní čekání na hlavní akci, která proběhne 30. dubna v parku Stromovka v Holešovicích.

Do té doby si Underground metro vypůjčí ještě jednou, a to v úterý 28. dubna. Od tří hodin tentokrát kromě Můstku a Muzea ožije i stanice Náměstí republiky, kde se mimo jiné představí karikaturisté, fotografická tvorba nebo třeba air-brush umění.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.