FOTO: První Talkshow Martina Palána

30. 11. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život 3 komentáře/ů

Kde se ekonom Tomáš Sedláček naučil finsky a jak vypadá po ránu? Jaký je vztah šéfa 1. lékařské fakulty Zimy k zimě? A proč nemá zpěvák Dominik Kotyza rád hvězdy showbusinessu? Návštěvníci sobotní Talkshow Martina Palána už odpovědi na tyto otázky znají…

Ekonom Tomáš Sedláček byl prvním hostem Talkshow Martina Palána

Ekonom Tomáš Sedláček byl prvním hostem Talkshow Martina Palána

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

Ve zcela zaplněném klubu K4 se v sobotu začala psát nová kapitola dějin studentských médií na UK. Odehrál se tam první díl Talkshow Martina Palána, která je zároveň prvním pořadem vznikající internetové televize UKáčko.cz. Hosty show byl děkan 1. lékařské fakulty Tomáš Zima, ekonom, stratég ČSOB a absolvent Fakulty sociálních věd Tomáš Sedláček a zpěvák Dominik Kotyza. A o zajímavé momenty v „diskusi u piva“, jak show nazval moderátor, nouze nebyla.

„Část dětství jsem prožil ve Finsku. Takže umím finsky, ale na úrovni desetiletého dítěte,“ překvapil ekonom Sedláček. Umí se proto prý bavit ve finštině jen o důležitých tématech. „Například o Hvězdných válkách, fotbalu a o holkách,“ vysvětlil Sedláček. Zážitkem pro něj byly i finské dívky. „Jedna například trestala kluky tím, že je líbala. To byl největší postrach sídliště,“ bavil publikum Sedláček.

Připomněl také nedávno medializovaný neúspěch při obhajobě své dizertační práce, po němž musel ukončit doktorské studium na FSV UK. „Osm let jsem studoval ekonomii. Že podle některých nejde o ekonomii, ale jen o jakési povídání o roli etiky v ekonomii, jsem se dozvěděl až z médií,“ povzdechl si Sedláček. Jeho kniha Ekonomie dobra a zla, která je zkrácenou verzí dizertačky, se přesto stala bestsellerem.

Na uvítanou druhého hosta, děkana 1. lékařské fakulty Tomáše Zimy, si moderátor Palán vzal zimní kabát a beranici. Po hostovi navíc sypal papírový sníh. „Byl bych rád, kdyby už na horách trochu zasněžilo. Chystám se lyžovat a mám strach, abych si nemusel brát spíš plavky,“ reagoval pohotově Zima.

Palán se také pozastavil nad tím, že se Zima stal profesorem už ve 34 letech. „Nectil jsem dovolené a chodil jsem často do laboratoře,“ vysvětlil děkan s tím, že jeho práce se týkala problematiky metabolismu alkoholu, čímž rozesmál většinu návštěvníků právě popíjejících své alkoholické nápoje.

Při debatě došlo i na medializované téma s „rychlými“ studenty. „Výuka na lékařské fakultě byla obnovena v zimě 1623 a první promoce doktora medicíny se konala už v zimě 1624,“ řekl moderátor. „Vidíte, že i v minulosti šlo studium urychlit. Požádáme akreditační komisi a renomované právníky o prověření, jestli bychom jim taky neměli odebrat titul,“ vtipkoval Zima.

Třetím hostem byl hudebník skupiny Me Gusta Dominik Kotyza. Zahrál píseň, která zesměšňovala současné hvězdy showbusinessu i bulvární média. Večer zakončilo vystoupení skupin Me Gusta a Řekla NE!, v níž sám moderátor Martin Palán zpívá.

Už teď se začíná připravovat druhý díl talkshow. Bude se konat v sobotu 19. prosince od 19 hodin opět v klubu K4 v Celetné 20.

Fotogalerie

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz), Ondřej VosátkaNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.