FOTO: Rozzářený Obecní dům aneb Právnický ples 2017

4. 3. 2017 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Drahé obleky, večerní róby, vyzdobený sál a slavnostní atmosféra, tak vypadal sobotní večer v Obecním domě. A proč že to všechno? Konal se Právnický ples.

Fouká vítr, ničí mi účes a trochu si šlapu na lem dlouhých šatů. Jsem ale natěšená, na Právnickém plese jsem ještě nebyla. A v Obecním domě také ne. Očekávám, že to bude velkolepé.

Přicházíme ke vstupu a hledáme pokladnu, kde máme mít připravené lístky. Na skle malé budky se na mě šklebí nápis „pokladna zavřena“.

Nezbývá nic jiného než po červeném koberci stoupat po schodech k velmi identickým hosteskám. Lístky pro nás ale nemají. Zkouším všechna jména, co mě napadají, ale jako heslo žádné z nich nefunguje.

Už se vidím jak vyfiknutá jedu zpátky domů a celý ples si jen představuji.

Po pár telefonátech a rychlozprávách se cítím jako VIP host a štráduju si to k šatně. Vše dobře dopadlo, nahazuji podpatky, zatínám zuby bolestí a vyrážím plesat.

Právnický ples tradičně pořádá Spolek českých právníků Všehrd. V loňském roce byl tento ples s účastí mezi 1400 – 1500 návštěvníků největším plesem sezóny a plné předsálí nasvědčuje tomu, že to letos nebude jinak. Zaráží mě nekonečné fronty na drinky. Je zde více barů a zástupy lidí stojící před nimi se proplétají, že není pořádně poznat, kdo stojí v jaké řadě. Do jedné se přicpeme, ale po zjištění, že to je bar pouze s whisky, raději jdeme obhlédnout hlavní sál.

Ve Smetanově síni už proběhlo slavnostní zahájení a teď vyhrává Západočeský symfonický orchestr Mariánské lázně. Na parketě se závratnou rychlostí otáčejí dva páry. „Asi jsem měla chodit do tanečních“ pomyslím si. Kolem postávají hloučky hostů, kteří na profíky hledí stejně obdivně jako já. K tanci se ale zatím nikdo další neodvažuje. Tak jdeme dál.

Kromě Smetanovy síně se hudba nese ještě ze Sladkovského a Grégrova sálu. Jen je trochu obtížné se do nich dostat přes všechny ty lidi čekající ve frontách na pití.

Míříme nejdříve do Grégrova sálu. Na pódiu už svírá mikrofon Martin Maxa, kterého zanedlouho má vystřídat jazzová kapela Los Quemados.

Studenti ale vypadají, že se nejvíce těší na půlnoc, kdy vládu nad tímto sálem přebere DJ Kurt. To se teprve rozjede pořádná party.

Přecházíme do Sladkovského sálu. Tady to už na malém parketu divoce hýří. Energetická skupina Disconnexion nenechá nikoho sedět na místě. Následovat bude zpěvačka Iva Frühlingová a nakonec zahraje Cimbálová muzika Denár. Každý, kdo není úplně talent na společenské tance, si zde může najít něco podle svého gusta.

Hosté korzují chodbami, popíjejí, baví se a tančí. Večer je v plném proudu. Nyní už je parket ve Smetanově síni plný k prasknutí. V rytmu polky se míchají pestrobarevné róby s tmavými obleky. Čas plyne závratnou rychlostí. Ani se nenaděju a ples se blíží ke konci. Všichni vypadají spokojeně, je vidět, že si tento výjimečný večer užili a už teď se těší na příští rok. Tak ať je také tak povedený.

Foto a text: Lucie Krejzlová, Daniel MrázekNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.