FOTO: Rektorský sportovní den přilákal stovky zájemců

15. 5. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Krásné počasí přilákalo ve středu na stovky studentů Univerzity Karlovy na sportovní soutěže, které se uskutečnily v rámci tradičního Rektorského sportovního dne. „U florbalu a fotbalu jsme dokonce museli omezit počet účastníků,“ říká Jana Doležalová z Ústavu tělesné výchovy 1. lékařské fakulty.

Jak jste zatím spokojená s průběhem sportovního dne?
Máme ideální počasí, to je základ úspěchu. Zatím proběhl florbalový turnaj. U florbalu i u fotbalu se musely limitovat počty účastníků. U florbalu šlo o 8 družstev, u fotbalu to bylo dokonce více jak 10 družstev. Ale jinak organizace probíhá velmi dobře, takže jsem spokojená.

Je tedy účast letošního ročníku největší?
Ne, to rozhodně ne. Ten boom, co byl před osmi až deseti lety trošku polevil. Zdá se mi to ale lepší než minulý rok. Třeba o aerobik byl velmi slušný zájem, to mě překvapilo. Teď se hraje basketbal a tam si myslím, že co se vysokoškolského sportu týče, tak popularita klesá. Ještě bude ale hodně disciplín, takže se to špatně odhaduje.

Který ze sportů je tedy v současnosti mezi studenty nejoblíbenější?
Pořád si drží svoji popularitu volejbal a velký boom prožívá florbal. Ale vůbec na vysokých školách není třeba házená. Myslím si, že je vidět nástup počítačové generace. Rodiče měli radši své děti doma pod kontrolou a nechali je sedět u počítače.

Byl letošní ročník něčím zajímavý?
Ne, naopak. Letos je to podstatně chudší, protože loni bylo výročí univerzity… a taky bylo více financí. Letos jsme všechno projednávali předem s kvestorem, abychom věděli, co si budeme moci dovolit a co ne.

Myslíte, že by mezi studenty byl zájem o nějaké „alternativní“ sporty?
My takové věci zkoušíme na letních kurzech. Hodně sportů potřebuje zvláštní výbavu nebo třeba squash, to je drahý provoz pro 2 lidi. Takže musíme vycházet i z toho, aby to bylo ekonomické. Zkoušíme třeba lezení na stěně a vím, že na Filozofické fakultě o to bylo obrovský zájem.

Jak probíhá organizace sportovního dne?
V organizaci se střídají katedry tělesné výchovy ze 6 fakult. To jsou takzvané neprofilové fakulty, to znamená ne FTVS. Pořádající ústav je garantem sportovního dne a kontaktuje ostatní fakulty s nabídkou organizace jednotlivých sportovních turnajů.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.