FOTO: UK porazila Masaryčku 4:3 v zápase pod širým nebem, hokejistům fandil rekordní počet lidí

8. 1. 2016 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Trpělivost a dravost – to byl klíč k úspěchu hokejového týmu UK. Praha sice vyhrála na ledě, v hledišti však jednoznačně dominovali domácí z moravské metropole, kterým se navíc podařilo překonat divácký rekord.

Foto: Vladimír ŠigutUtkání na stadionu za Lužánkami nabídlo divákům napínavou podívanou. Studentský pražský výběr ale svým fanouškům nedal nic zadarmo a nadšení jim dávkoval postupně. Zatímco ještě po první třetině Karlovka prohrávala 2:1, v té druhé se její tým postaral o obrat a Masaryčce nasázel hned tři góly. Na závěr druhé třetiny navíc uvedl fanoušky do varu pěstní souboj na ledě.

„Řekli jsme si, že to musíme hrát jinak, že musíme hrát trpělivě zezadu a že si počkáme na ty šance, co přijdou. A ono to přišlo,“ svěřil se Ukáčku.cz brankář červenobílých Matěj Oliva.

Do třetího dějství tak šel tým UK s dvougólovým náskokem. I když hráči MU sedm minut před koncem snížili na rozdíl jediného gólu, vývoj zápasu se jim už zvrátit nepodařilo. Hra měla náboj, sílu a dravost. Karlovka zaslouženě vyhrála 4:3.

„Bylo to hodně náročné a specifické. Je to suprová akce a jsem strašně šťastný, že jsem si to mohl zkusit, protože znovu už to takhle asi nepřijde,“ radoval se po zápase brankář Oliva.

Radost všem hráčům na ledě udělali i fanoušci na tribunách, návštěvnost předčila všechna očekávání. Zápas pod širým nebem sledovalo 7826 diváků. Ve čtvrtek večer tak dokonce padl divácký rekord českého univerzitního hokeje, který se 7700 lidmi až dosud drželo brněnské derby MU a VUT.

Diváci z Brna a Prahy se nenechali odradit ani nepřízní počasí, kdy se teploty pohybovaly kolem -2 stupňů Celsia. O přestávkách se za Lužánkami mohli zahřát teplou kávou či čajem nebo shlédnout bruslařské vystoupení mladých slečen z brněnského souboru.

Bohužel, jasnou převahu co do počtu měli v hledišti fanoušci domácí MU, nad čímž bychom se měli my v Praze propříště zamyslet. Těšit nás ale může, že Karlovka se nenechala zastrašit ani na ledě, ani na tribunách. Do Brna vyslala autobus s dvacetičlennou posádkou červenobílých fanoušků, kteří své hráče zuřivě podporovali.

Ze začátku skandovali slušně Zdravíme Brno! pak už spíš neslušně. Jedeme UK, jedeme!, tak zněl asi nejčastější pokřik pro povzbuzení červenobílého týmu.

Utkání si nenechal ujít ani rektor Tomáš Zima. „Uspořádat tento zápas byl výborný nápad. Jsem rád, že spolu univerzity nesoutěží pouze ve vědě a pedagogice, ale také v hokeji,“ uvedl Zima pro brněnský Deník.

Denisa Hatinová UKáčko.tv, redakce

Fotogalerie (autor: Vladimír Šigut)Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.