FOTO: Ve finále Miss UK se utká osm dívek. Jedna umí šest jazyků, další vytrhnout zub

4. 11. 2012 Autor: Rubrika: Studentský život 2 komentáře/ů

Druhý ročník soutěže o nejkrásnější studentku UK zná svých osm finalistek. Účastnice o víkendu absolvovaly v hotelu Intercontinental pohovor i promenádu v plavkách. Většina soutěžících ráda cestuje, jedna z dívek je k tomu vybavena dokonce šesti jazyky, jiná by uměla vytrhnout zub a další zarecitovala báseň.

Nejenže jsou dívky chytré, jsou samozřejmě i krásné. A tak porotu hned zajímá: „Za kolik bys prodala vlasy?“ Ale porotci zabrousili i na kontroverznější téma: „Zvládla bys před spolužáky obhájit, že jsi šla na casting Miss UK?

Po minulém ročníku se objevily názory, že „soutěže tohoto typu dělají UK ostudu“ a přirovnání Miss UK k „nenápadité bezduché šou“. S takovými výtkami ale pořadatelé nesouhlasí.

„Snažíme se každý rok dát důraz na to, že nehledáme jen hezké tváře. I intelektuální stránka hraje velkou roli při výběru kandidátek. Letos jsme zavedli novou kategorii, která se jmenuje Múza UK, ve které se dívka bude muset projevit více intelektuálně,“ objasňuje Aneta Kasalická, PR manažerka soutěže.

Vedení Miss UK a partner Česká pozice zadají finalistkám téma, jehož literární zpracování bude zveřejněno na webu. Kritériem kvality prací bude jak hodnocení porotců, tak čtenost článků a obliba na sociálních sítích.

Osm dívek se utká o titul Miss Univerzity Karlovy 2012 na finálovém večeru v pražském klubu Roxy 29. listopadu.

„Diváci se mohou těšit zejména na velice talentované návrhářky. Bude tam přehlídka šatů Lazy Eye a nově jsme získali návrhářku Terezu Vu. Pro hudební fajnšmekry máme koncert Toxic a skvělé DJs,“ prozradila Aneta Kasalická.

Modelky se předvedou znovu ve speciální disciplíně, kterou zatím pořadatelé nechávají opředenou tajemstvím. „Bude to takové interaktivní a audiovizuální. Určitě je na co se těšit,“ slibuje Kasalická.

Anketa

Kdo by se měl stát novou Miss UK 2012?

  • 3) Karolína Košťálová, 1. LF (29 %)
  • 1) Ingrid Žváčková, FF (22 %)
  • 2) Barbara Škodová, FaF (16 %)
  • 8) Gabriela Fialová, PedF (9 %)
  • 5) Tereza Jinochová, PedF (7 %)
  • 7) Veronika Tomanová, PF (7 %)
  • 4) Elizabeth Adenubiová, 3. LF (5 %)
  • 6) Kristýna Maulenová, FF (5 %)

počet hlasujících: 1 069

Nahrávání ... Nahrávání ...

FotogalerieFotogalerie: Martin Drobný (UKáčko.cz), video: Miss UKNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.