Fresh Film Fest představí 200 filmů mladých autorů

9. 8. 2009 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Už pošesté se uskuteční v Karlových Varech mezinárodní festival studentských filmů a debutujících autorů Fresh Film Fest. Během pěti dní, od 12. do 16. srpna, uvede na dvě stovky snímků.

Fresh Film Fest 2009

Logo letošního Fresh Film Festu

Repro: Fresh Film Fest

Zhruba polovinu všech filmů natočili studenti, na festivalu se také představí třicet celovečerních snímků. Jde tak o jednu z největších evropských přehlídek mladé tvorby. Přehlídka českých prvních a druhých celovečerních filmů uvede například Marhoulův Tobruk, Ševčíkův Normal, Děti noci Michaely Pavlátové, Sestru Víta Pancíře nebo dokument Česká RAPublika, který festival produkoval.

Padesát snímků bude soutěžit o ceny v pěti sekcích. Půjde například o mezinárodní soutěže hraných filmů a dokumentů, animovaných a experimentálních studentských snímků a sekci prvních a druhých celovečerních filmů jednotlivých tvůrců. Chybět nebude ani zvláštní cena diváků.

Filmová retrospektiva představí snímky divadelního režiséra Petra Lébla. Půjde o televizní záznamy jeho inscenací, dokumenty či cyklus Studio Kroměříž. Doprovodnou akcí budou tři rozhlasové hry uvedené v kinosálech, mezi nimi i Rudišův a Pýchův Salcburský guláš s Josefem Somrem a Marthou Issovou v hlavních rolích.

Vybrané snímky budou příští rok uvedeny i na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Některé se budou objevovat až do října postupně v šesti městech během filmových happeningů Fresh Film Walk.

Prodej akreditací začne 12. srpna v hotelu Thermal. Oproti předchozímu ročníku se za vstupenky platí, cena jedné je pouze 50 korun. Nejlevnější, jednodenní akreditace stojí 150 korun, pětidenní vstupné pro celý festival vyjde na 380 korun. Studenti mají nárok na poloviční slevu, posluchači vybraných uměleckých škol mají vstup zdarma.

Více o festivalu Fresh Film Fest: www.freshfilmfest.netNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.