FSV povede mediální historik Jakub Končelík

20. 10. 2009 Autor: Rubrika: Fakulty 4 komentáře/ů

Novým děkanem Fakulty sociálních věd byl dnes odpoledne zvolen 34letý Jakub Končelík. Chce prosadit manažerské řízení fakulty a vrátit se od masivního nárůstu počtu studentů k větší elitnosti fakulty.

Koncelik

Novým děkanem FSV bude 34letý Jakub Končelík.

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

Končelík měl navzdory očekáváním pouze jediného protikandidáta – ředitele Vyšší odborné školy publicistiky Petra Uherku. Ten však před volbou odstoupil a Končelík tak šel do volby bez soupeřů. V tajné volbě získal 18 hlasů z celkem 20, dva senátoři se hlasování zdrželi.

Svůj rozsáhlý volební program postavil Končelík především na vymezení se vůči praktikám, jaké na fakultě fungovaly během posledních osmi let pod vedením děkana-ekonoma Jana Ámose Víška. Prosazuje manažerské řízení fakulty, větší průhlednost a vyvážené zapojení institutů do vedení. Ve vědě i výuce chce důsledně uplatňovat výkonnostní princip, ať už jde o kariérní řád pro zaměstnance, jednotná pravidla zkoušek nebo přísnější dohled nad opisováním. Mezi jeho další snahy patří snížení administrativy – kromě zrušení papírových indexů navrhuje například zasílání informačních SMS o nenadálých změnách ve studiu.

Jakub Končelík působí na katedře mediálních studií a v Centru pro mediální studia (CEMES), kde se věnuje výzkumu role médií v totalitní společnosti. Specializuje se na dějiny českého tisku druhé poloviny 20. století, zejména na otázky řízení a kontroly tisku v období Protektorátu Čechy a Morava a v období československé krize přelomu 60. a 70. let.Komentování tohoto článku momentálně není z technických důvodů možné.