FSV ruší indexy a přitvrdí vůči „zapomnětlivým“ učitelům

11. 6. 2010 Autor: Rubrika: Fakulty 3 komentáře/ů

Studenti Fakulty sociálních věd budou mít od příštího akademického roku o starost méně. Odpadne jim povinnost nechat si zapisovat známky a zápočty do papírového indexu. Učitelé naopak budou muset zanést známky elektronicky do SISu do 7 dnů.

Prvním krokem ke zrušení indexů je nové opatření děkana fakulty č. 16/2010. To zavádí povinnost pedagogů zapisovat zápočty a známky do Studijního informačního systému (SIS) nejpozději do sedmi pracovních dnů.

Klasické papírové indexy na FSV končí, nahradí je elektronický SIS.

ilustrační foto

Pokud to učitel nesplní, může se student obrátit na vedoucího katedry. A pokud ani to nepomůže, pak na proděkana pro studijní záležitosti, respektive na proděkana pro postgraduální studium v případě doktorandů. „Opakované nedodržení povinnosti zveřejňování výsledků v daném časovém intervalu bude považováno za porušení pracovní kázně,“ uvádí děkan Jakub Končelík ve svém opatření.

Pedagog bude nově muset týden před zahájením zkouškového období vypsat všechny termíny zkoušek, a to včetně případných kapacitních omezení. Nemělo by se tak už stávat, že studenti na zkoušku nepřijdou jen proto, že se o jejím konání včas nedozvěděli. Termíny musí být vždy nejméně tři.

Nový předpis také umožňuje konat zápočty a zkoušky už během posledních dvou týdnů výuky v daném semestru. Na některých oborech tato praxe existuje i přes celofakultní zákaz už dnes – v podobě tzv. předtermínů. Opatřením se tak situace legalizuje a zároveň se dává studentům možnost rozložit si zkoušky na delší časové období.

Snížení zbytečné byrokracie bylo jedním z programových cílů nového vedení Fakulty sociálních věd v čele s děkanem Jakubem Končelíkem. To se řízení fakulty ujalo v únoru letošního roku.

K zápisu do dalšího ročníku postačí od září 2010 jen vytištěný výpis splněných předmětů ze SISu, který student podepíše.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.