FSV se představila v Šanghaji, lákala i čínské studenty

17. 9. 2010 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Český pavilon na světové výstavě Expo 2010 v Šanghaji hostil konferenci „Evropská unie a Čína v neklidné době“. Kromě řečníků z tamní univerzity Fudan na ní vystoupili odborníci na ekonomii, politologii a mezinárodní studia z Fakulty sociálních věd UK.

Michal Mejstřík - Univerzita Fudan

Profesor Michal Mejstřík (vpravo) z Fakulty sociálních věd UK na Univerzitě Fudan.

Foto: IES FSV UK

Na čtyřicet účastníků debatního fóra se věnovalo například dopadům ekonomické krize na fiskální politiku a konkurenceschopnost EU, srovnání se situací v Číně a průběhu celoasijské bankovní krize. Došlo samozřejmě i na česko-čínské vztahy nebo obchodní a energetickou politiku.

Univerzita Fudan v Šanghaji patří mezi nejlepší čínské univerzity.

Foto: Echen, Wikimedia

Společná konference Centra pro evropská studia Univerzity Fudan a Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy nebyla náhodná. Fakulta, především ale její Institut ekonomických studií v čele s profesorem Michalem Mejstříkem, už s prestižní šanghajskou univerzitou spolupracuje několik let.

Podle Mejstříka totiž mají mladí Číňané o studium v zahraničí stále větší zájem a Univerzita Karlova jim může nabídnout široké možnosti vzdělání i využití grantů. Fakulta sociálních věd se tak v Šanghaji snažila zaujmout nejen partnerské vysoké školy, ale i potenciální studenty.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.