Historik a disident Adam Michnik dostane čestný doktorát UK

10. 11. 2009 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Polský historik, esejista, publicista a bojovník proti totalitě Adam Michnik převezme čestnou hodnost doktora honoris causa filozofických věd.

Adam Michnik

Adam Michnik převezme od UK čestnou hodnost doktora honoris causa.

Foto: Robert Amsterdam

Michnik dostane čestný doktorát na slavnostním setkání v pátek 13. listopadu v 15 hodin ve Velké aule Karolina. Univerzita ho pořádá u příležitosti výročí 17. listopadu, Mezinárodního dne studentstva a Dne boje za svobodu a demokracii, informoval o tom mluvčí univerzity Václav Hájek.

Adam Michnik působil v 70. a 80. letech jako politický aktivista a kritizoval komunistický režim v Polsku. Byl proto mnohokrát zatčen a strávil 6 let ve vězení. V roce 1976 byl spoluzakladatelem KOR (Komitet Obrony Robotników – Rada obrany dělníků) a později výraznou osobností nezávislého odborového hnutí Solidarita. V roce 1989 se stal členem prvního postkomunistického parlamentu v Polsku. Od téhož roku je šéfredaktorem polského deníku Gazeta Wyborcza, který spoluzakládal. V roce 2003 mu byl propůjčen Řád Tomáše Garrigua Masaryka III. třídy.Klíčová slova


Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.