Hledá se král Majálesu. Jde o věčnou slávu a 5 000 Kč

5. 3. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

V klání o krále pražských studentů jde o hodně. Klíč od města, mediální sláva, královská koruna a odměna 5 000 Kč jsou hlavní lákadla pro odvážlivce, kteří se chtějí utkat o titul Král Pražského Majálesu 2009.

koruna Krále Majálesu

Taková královská koruna připadla loňskému králi.

Foto: Martin Benda (UK media)

Cesta k získání titulu však není jednoduchá. Kandidáti za jednotlivé školy by jednak měli před akcí vést kandidátskou kampaň a během hlavního dne svedou trojfázový boj před publikem.

První disciplína bude silová (nejspíše přetahování lana), následuje tzv. maturita (tj. vědomostní kvíz) a volnostylové finále. „Může to být zpěv, tanec, kus divadla či cokoli jiného, co se vejde na hlavní stage a potrvá kolem tří minut,“ upřesňuje jeden z organizátorů a král z roku 2007 Martin Palán.

Dle podmínek, které byly zveřejněny na webu Majálesu, musí zájemci o korunu posílat své kandidatury do 27. března na kral-praha (AT) majales.cz. V případě, že chce někdo kandidovat za Univerzitu Karlovu, musí se ozvat z e-mailem Studentké unii UK. Ta potom z kandidátů vybere toho nejlepšího a vyšle ho jménem studentů UK do klání.

Studentský jarmark vedle Stromovky

Tradiční studentská akce, která patří k největším v Praze, se letos uskuteční den před májem, tedy 30. dubna 2009. Místo je opět zcela originální, jelikož pořadatelské organizaci StudentZone se podařila s magistrátem dohodnout velká louka hned vedle Stromovky.

Součástí studentského svátku budou i tradiční happeningy v metru (tzv. Majáles Underground), festival kulturologů z Filozofické fakulty Okultění nebo festival Pavlač pořádaný žurnalisty z Fakulty sociálních věd a další akce.

Novinkou má letos být Studentský jarmark, veletrh, na kterém se v místě hlavních oslav představí studentské spolky.

Jak kandidovat na krále Majálesu?

Co musí kandidát splnit:

  • být studentem příslušné VŠ nebo SŠ
  • do 27. března dodat e-mailovou přihlášku

Co napsat do přihlášky:

  • královské jméno kandidáta
  • název školy, za kterou kandiduje
  • volební program (prohlášení, prezentaci či jinou formu sdělení o co mu vlastně jde, ta bude vystavena na internetu)
  • fotografii
  • dobrovolné – Informace o tom jakým způsobem se chce zapojit do programu Majálesu
  • kontaktní údaje

Zdroj: web MajálesuNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.