Hledá se nová studentská miss. Rozhodne vzhled i inteligence

22. 12. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Náborová kampaň soutěže o nej vysokoškolačku je v plném proudu. Registrace do letošního ročníku, který se ponese v duchu antiky, probíhá na stránkách Miss Academia do 3. ledna 2010.

Miss Academia

Bude i v pořadí třetí Miss Academia z Univerzity Karlovy?

Foto: Miss Academia

Pro uchazečky o titul jsou připravena dvě castingová kola, která se budou konat 8. ledna v Praze a 15. ledna ve Zlíně. Během castingů dívky projdou klasickou promenádou v plavkách, rozhovorem s porotou a hlavně vědomostně-inteligenčním testem. Právě ten je podle pořadatelů hlavním prvkem, který odlišuje soutěž Miss Academia od všech podobných soutěží krásy. „Podstatou soutěže je zbořit mýtus, že ženy jsou buď krásné, nebo chytré. Chceme najít tu ‚nej‘ vysokoškolačku, v jejíž osobě se snoubí inteligence, krása i ženskost. Hledáme miss, která má (s)mysl,“ říkají manažerky projektu Eva Krutáková a Hana Pavlínová.

Motto soutěže navnadilo i zatím poslední vítězku – Janu Marečkovou, studentku Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. „Zaujala mě hlavní myšlenka soutěže – Miss, která má (s)mysl. Přišlo mi úžasné, že i dívky, které nemají ideální postavu, se nebály, samy před sebou se neshodily a neřekly si, že to nemá cenu. Věřily si,“ uvedla v rozhovoru pro UKáčko.cz.

Letošní ročník se nese v duchu antiky. „Chceme tím ukázat, že antika ctila přirozenou krásu, ale také intelekt a moudrost,“ dodávají k letošnímu tématu manažerky projektu. Oproti loňskému ročníku došlo i na úpravu pravidel – nyní mají možnost přihlásit se také studentky kombinované formy studia do věku 26 let a k připojení láká i nově vytvořený profil Miss Academia na Facebooku.

Miss Academia

„Myšlenka soutěže mě zaujala,“ říká Miss Academia 2009 Jana Marečková

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

V nejbližších dnech odstartuje na stránkách projektu www.missacademia.cz také soutěž „Vyfoť se jako antická bohyně a zažij VIP party MISS ACADEMIA!“. Výhrou budou dvě vstupenky na VIP MISS party. „Na tuto party budou mít přístup pouze finalistky a jejich příbuzní, novináři, partneři a realizační tým,“ říká k soutěži Martina Čmielová, tisková mluvčí Miss Academia 2010.

Projekt Miss Academia ČR připravují studenti Fakulty multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu Komunikační agentura. Již počtrnácté jsou letos oslovovány všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, aby ukázaly, že k významu slova krása patří také půvab, šarm a především inteligence. V minulém roce se přihlásilo 374 studentek z celé České republiky a stejně jako loni, i letos bude soutěž zakončena finálovým kláním mezi deseti nejlepšími na půdě Městského divadla ve Zlíně.UKáčko.cz - mediální partner akceNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.