Hledá se studentská miss. Bude opět z UK?

29. 3. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život 2 komentáře/ů

Dopoledne zkoumá podstatu chování člověka a za pár hodin už chodí po molu nebo fotí pro módní časopisy. I tak vypadá den Jany Marečkové, čtyřiadvacetileté studentky Fakulty humanitních studií a finalistky soutěže Miss Academia. Uspěje v konkurenci krásných dívek z ostatních škol?

Klišé o krásných, ale nepříliš chytrých modelkách v tomto případě opravdu neplatí. Miss Academia se od jiných soutěží o korunky krásy liší právě tím, že v ní kromě milého úsměvu či velikosti poprsí záleží také na inteligenci. Důkazem může být vědomostní test, který musely všechny dívky absolvovat. „K fyzické kráse určitě patří i inteligence, půvab a šarm,“ míní manažerka soutěže Eva Bouchalová.

Jana Marečková

Bude novou Miss Academia Jana Marečková?

Foto: Vít Hašek

A půvabná bruneta z UK si umístění mezi desítkou finalistek určitě zasloužila. Studuje magisterský obor humánní etologie, který se zabývá biologickými základy lidského chování a prožívání. „Snažíme se odhalit, nakolik si naše chování a životní cíle určujeme sami a nakolik nás ovlivňují chemické procesy v našem těle nebo geny, které pro nás vybrala evoluce,“ vysvětluje. Podle ní se člověk liší od zvířat méně, než si dokáže přiznat. „Nerada však slyším, když někdo používá ‚pudy‘ jako omluvu pro své chování,“ dodává Jana.

Jako tradičně má i letošní ročník své téma. Letos zvolili organizátoři motiv zločinu. Finálový večer bude ve znamení detektivní zápletky, tajemného moderátora a dalších překvapení. Novinkou je možnost vydražení jedné porotcovské role. V průběhu března mohl každý přihazovat na Aukro.cz a doufat, že třeba právě on bude moci rozhodovat o budoucí výherkyni Miss Academia.

Poprvé ale diváci neuvidí klasickou volnou disciplínu. Místo ní se budou dívky snažit jakýmkoliv způsobem vyjádřit charakter svého budoucího povolání. Výherkyně soutěže získají kromě nezapomenutelného zážitku i digitální fotoaparát, notebook, seskok padákem, wellness pobyt, poukázky na obuv, oblečení a kosmetiku a také kontrakt na pět módních přehlídek.

Finálový galavečer proběhne ve středu 1. dubna v Městském divadle Zlín, o dva dny později budou vyhlášeny výsledky hlasování na internetu. Dát hlas své favoritce můžete dát do 31. března na stránce www.missacademia.cz.

Soutěže Miss Academia, kterou již potřinácté pořádá zlínská Fakulta mediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati, se může zúčastnit každá dívka studující prezenčně vysokou nebo vyšší odbornou školu. Minulý rok porotu nejvíce okouzlila studentka práv na Univerzitě Karlově Martina Trnková.

Přečtěte si o loňské miss:Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.